Reklamsız Sözcü

İstanbul Haberi: FETÖ'den aranan Birsa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Baş, İstanbul’da polise teslim oldu

FETÖ'den aranan Birsa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Baş, İstanbul’da polise teslim oldu

android-time 15:03 2 Şubat 2017
FETÖ'den aranan Birsa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Baş, İstanbul’da polise teslim oldu
FETÖ'den aranan Birsa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Baş, İstanbul’da polise teslim oldu

HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), tarafından FETÖ/PDY soruşturması kapsamında dün açığa alınan ve örgütünün haberleşme programı 'ByLock'u kullandığı iddiasıyla aranan Bursa 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fahrettin Baş’ın İstanbul’da polise teslim olduğu bildirildi.
İstanbul merkezli soruşturma kapsamında dün HSYK tarafından 7 hakim ve savcı, 'Bylock' kullandığı iddiasıyla açığa alındı. Açığa alınanlar arasında Bursa 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fahrettin Baş da bulunuyordu. Bir süre önce eşinin ameliyatı ile ilgili izin aldığı belirtilen ve ameliyat olduğu gün açığa alınan Fahrettin Baş, hakkındaki yakalama kararı nedeniyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne giderek teslim oldu.
Baş’ın 15 Temmuz başarısız darbe girişimi sonrası FETÖ terör örgütü aleyhine paylaşımlar yaptığı öğrenildi. Baş’ın sosyal medya hesabından “FETÖ denen hain örgüt, bir neslin hayatını heba etti, bitirdi. İnsanların birbirine olan güvenini yok etti. Allah da bunları kahreylesin.”, “Üst aklın ülkemizle ilgili projeleri bitmez. 15 Temmuz son değildi. Dize getirmek için birçok yol deneyecekler. Birlik olmak zorundayız”, “Hain FETÖ’cüler milletimize yaşattıkları bu kara günlerini bedelini en ağır şekilde ödeyecekler" diye yazdığı kaydedildi.

DHA

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more