Reklamsız Sözcü

İstanbul Haberi: Hırsızların hastanedeki senaryosuna suçüstü

Hırsızların hastanedeki senaryosuna suçüstü

android-time 11:14 1 Şubat 2017
Hırsızların hastanedeki senaryosuna suçüstü
Hırsızların hastanedeki senaryosuna suçüstü

İSTANBUL’da özel bir hastanede kanser tedavisi gören Bursalı Feridun Güven’in, yanına gelen, 3 kişi kendilerini hastane personeli olarak tanıtarak kayıtlara girmek için Güven'in açık ev adresini aldılar. Bu kişiler Güven'in odada bulunan içerisinde evinin anahtarı, cep telefonu ve paraların bulunduğu çantayı alarak çıktı. Çantasını bulamayan Güven hastane personeline bilgi verince bu kişilerin hırsız olduğu ortaya çıktı. Haber verilmesi sonucu Feridun Güven'in Bursa'daki evinin önünde bekleyen sivil polisler hırsızlık yapmak için gelen 3 kişiyi suçüstü yakaladı. Mahkemeye çıkartılan şüpheliler tutuklandı. 
Bursa'da oturan Feridun Güven İstanbul'da özel bir hastanede 'Akciğer kanseri' tedavisi görüyordu. Geçen hafta Feridun Güven'in odasına gelen 3 kişi kendilerini hastane personeli olarak tanıtıp, "Kayıtlara girmemiz için sizin açık ev adresiniz gerekiyor" dedi. Güven'in Bursa'daki ev adresini apartman adı ve daire numarasına kadar alan 3 kişi bu sırada odada bulunan ve Güven'in içersinde evinin anahtarı, cep telefonu ve bir miktar parası olan çantayı alarak dışarı çıktı.
Bir süre sonra çantasının yerinde olmadığını fark eden Feridun Güven hastane personeline bilgi verdi. Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen görevliler bu kişilerin hastane ile ilişkisinin olmadığını tespit etti. Güven, bunun üzerine polise haber verdi. Bunun üzerine uyarılan Bursa Nilüfer İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı devriye gezen ekipler Güven'in 100'üncü Yıl Mahallesi'ndeki evinin önünde sivil olarak beklemeye başladı. 4 saat sonra belirlenen adrese gelen şüpheliler anahtar ile evin kapısını açarken polis tarafından yakalandı. Yapılan kimlik kontrolünde şüphelilerin Ayhan S., Caner U., ve Cihan İ., olduğu tespit edildi. Şüphelilerin otomobillerinde yapılan aramalarda 8 çek defteri, 3 çelik kasa anahtarı, 15 flash bellek, 3 otomobil anahtarı çok sayıda kredi kartı ve yüklü miktarda nakit para ele geçirildi. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

DHA

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more