Reklamsız Sözcü

Son Dakika: Kameralara dalınca imza törenini unuttu

Kameralara dalınca imza törenini unuttu

android-time 10:23 1 Şubat 2017
Kameralara dalınca imza törenini unuttu
Kameralara dalınca imza törenini unuttu

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulaştırma Bakanlığı'na atadığı Elaine Chao, Amerikan Senatosu'nda yapılan oylamada 6'ya karşı 93 oyla göreve geldi.

George W. Bush'un başkanlığı döneminde Çalışma Bakanlığı da Chao'nun eşi ve babası ile birlikte ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in katıldığı yemin töreninde ilginç anlar yaşandı.

Mike Pence, Ulaştırma Bakanlığı görevine atanan Çin asıllı Elaine Chao'yu basın önünde tanıttıktan sonra yemin etme ve imza atma törenine geçildi. Yemin töreninin ardından önce tokalaşma kargaşası yaşandı. Ardından ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, yeni Ulaştırma Bakanı Chao'yu görev devralma belgesini imzalamasını istedi. Bu sırada, ve video çeken kameralara odaklanan Elaine Chao, kameralar karşısında uzunca bir süre poz verdi.

Başkan Yardımcısı Mike Pence'in hem beden diliyle hem de sözlü olarak imza törenindeki ilginç anlar kameralara da yansıdı. Uzunca bir süre kameralara poz veren Chao, Pence'in 'Şimdi onay için benim imza atmam gerek' dedi. Ulaştırma Bakanı teşekkür ederken, törene katılanların gülüştükleri de görüntülere yansıdı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
—-
Yaşanan o anların görüntüsü

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more