Reklamsız Sözcü

Yalova Haberi: Kaza sonucu ayrıldığı fakülteden 18 sene sonra mezun oldu

Kaza sonucu ayrıldığı fakülteden 18 sene sonra mezun oldu

android-time 13:29 1 Şubat 2017
Kaza sonucu ayrıldığı fakülteden 18 sene sonra mezun oldu
Kaza sonucu ayrıldığı fakülteden 18 sene sonra mezun oldu

BURSA’da, liseyi bitirir bitirmez kazandığı Uludağ Üniversitesi (UÜ) Veterinerlik Fakültesi’ne 18 yıl sonra dönen Bahadır Barmak, tüm derslerini başarıyla verirken, kucağında taşıdığı çocuğuyla diplomasını aldı.
Bahadır Barmak, 1998 yılında henüz 18 yaşındayken kazandığı UÜ Veterinerlik Fakültesi’nde öğrencisiyken geçirdiği trafik kazasında ağır yaralandı.  Uzun süre tedavi görmek zorunda kalan Bahadır Barmak, eğitimini yarıda dondurmak zorunda kaldı. Aradan geçen 5 yılda iyileşen Barmak, yeniden üniversiteye dönmeyi düşünmedi. Bir süre çağrı merkezlerinde ve Yalova’daki dayısının yanında sandal imalatında çalışan Barmak, 2011 yılında getirilen af sayesinde üniversiteye döndü. 2012 yılında hayatını Merlin ile birleştiren Barmak çiftinin 2013 yılında da 'Kuzey' ismini verdikleri erkek çocukları oldu.
"HAYALİM KLİNİĞİMİ AÇMAK"
Veterinerlik Fakültesi’ni 18 sene sonra bitirmeyi başaran Bahadır Barmak, en büyük hedefinin kendi kliniğini açmak olduğunu söyledi. UÜ Güz Yarıyıl Diploma Törenleri’ne katılan ve diplomasını eşi Merlin ve oğlu Kuzey ile birlikte alan Bahadır Barmak, "Şu an yaşadığım mutluluk tarif edilemez. Kaza sonucu bırakmak zorunda kaldığım okulumdan 20 yıl sonra mezun oldum. Bundan sonra artık çok sevdiğim ve yapmak istediğim kendi işime odaklanacağım. Hedefim bir veteriner kliniği açmak" dedi.
Törende Bahadır Barmak’a diplomasını Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ülgen Günay ile birlikte teslim eden Rektör Prof.Dr. Yusuf Ulcay ise kendisinin de doktora diplomasını alırken mezuniyet törenine iki evladı ile katıldığını, Bahadır’ın yaşadığı mutluluğu ve heyecanı çok iyi anladığını vurguladı.

 

DHA

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more