Reklamsız Sözcü

İstanbul Haberi: Reina katliamına ilişkin soruşturma kapsamında 11 kişi tutuklandı

Reina katliamına ilişkin soruşturma kapsamında 11 kişi tutuklandı

android-time 00:34 4 Şubat 2017
Reina katliamına ilişkin soruşturma kapsamında 11 kişi tutuklandı
Reina katliamına ilişkin soruşturma kapsamında 11 kişi tutuklandı

 REİNA katliamına ilişkin soruşturma kapsamında aralarında saldırgan Abdulkadir Masharipov'un eşi Zarina Nurullayeva'nın da bulunduğu 11 kişi nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı.

11 kişi akşam saatlerinde savcılık tarafındanğın nöbetçi hakimliğe tutuklanma talebiyle sevk edilmişti. Hakimlik sorgularının ardından 11 kişinini tümü, "Terör örgütü üyeliği ve Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlarından, ayrıca şüpheliler arasında yer alan Tuersung Xıanmıxıdıng ile Bakhtiiar Abdurashıdov "39 kez Kasten öldürmeye yardım" suçundan tutuklandı.

Savcılığın, hakimliğe gönderdiği sevk yazısında, Masharipov'un eşi Zarina Nurullayeva'nın saldırıdan sonra gerçek ismini gizliyerek Fatıma Abdurrahim kod ismini kulandığını, Nurullayeva'nın da DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu belirtildi. Nurullayeva'nın iki DEAŞ mensubuyla birlikte Esenyurt'taki Yabancı Terörist Savaşçılar (YTS) evinde saklandıklarının tespit edildiği, Nurullayeva'nın buradan eşi Ortaköy saldırganı Masharipov ile buluşturulmak üzere Pendik'e naklettirildiği anlatılmıştı.

DHA

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more