Reklamsız Sözcü

Son Dakika: Rusya Federasyon Konseyi, Türkiye Büyükelçisi ile bir araya geldi

Rusya Federasyon Konseyi, Türkiye Büyükelçisi ile bir araya geldi

android-time 11:25 1 Şubat 2017
Rusya Federasyon Konseyi, Türkiye Büyükelçisi ile bir araya geldi
Rusya Federasyon Konseyi, Türkiye Büyükelçisi ile bir araya geldi

 Federasyon Konseyi, Türkiye’nin Rus büyükelçi Andrey Karlov’un ölümüne ilişkin soruşturmayı kontrol altında tuttuğunu düşünüyor.

Rus senatörler Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz ile bir araya geldikleri toplantıda Karlov’un soruşturmasına dikkat çektiler.

Federasyon Konseyi Basın Servisi’nden yapılan açıklamada, “Federasyon Konseyi’nin Türkiye parlamentosu ile işbirliği grubu başkanı Murat Hapsirokov, parlamentonun Rus büyükelçisine saldırı soruşturmasının kontrolüne değindi. Senatör, Federasyon Konseyi’nin TBMM ile işbirliği grubunun adına Türk parlamenterlere ilgili talep gönderildi” denildi.

Federasyon Konseyi Başkan Yardımcısı İlyas Umahanov, TBMM ile işbirliği grubunun iki meclisin işbirliğinin daha aktif hale gelmesi için imkan sağladığını belirtti.

Aynı zamanda, Umahanov Türk parlamenterlerin Türk Akımı boru hattı anlaşmasının onaylanmasındaki hızlı çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Akkuyu projesinde de işbirliğinin dinamik bir şekilde yürütülmesini ümit ettiğini belirtti. Umahanov, Astana’daki son görüşmelerin sonuçlarını dikkate alarak Suriye konusunda da adımların koordine edilmesi gerektiğini kaydetti.

Büyükelçi Hüseyin Diriöz de, Rusya ve Türkiye arasındaki üst düzey temasların yeniden başladığına ve sadece siyasi değil, aynı zamanda ekonomik, kültür ve bölgesel bağların da geliştiğine dikkat çekti.

 

 

DHA

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more