Reklamsız Sözcü

Son Dakika: Rusya Tur Operatörleri Birliği: Türkiye, kriz öncesi rekorlarını kırmaya devam ediyor

Rusya Tur Operatörleri Birliği: Türkiye, kriz öncesi rekorlarını kırmaya devam ediyor

android-time 17:04 1 Şubat 2017
Rusya Tur Operatörleri Birliği: Türkiye, kriz öncesi rekorlarını kırmaya devam ediyor
Rusya Tur Operatörleri Birliği: Türkiye, kriz öncesi rekorlarını kırmaya devam ediyor

– Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Türkiye’nin, erken rezervasyon verilerine göre 2017 yaz sezonunda rekor kırmaya devam ettiğini, hatta Türkiye’ye taleplerin kriz öncesinden daha üst seviyede olduğunu bildirdi.

Rus vatandaşların yaz sezonuna taleplerini değerlendiren Lomidze, “Şimdiden Türkiye’nin kriz öncesindeki rekorlarını kırdığı ortada. Erken rezervasyon programının kapanması için daha zaman var, birşeyler değişebilir bu yüzden bu sene Rus turistlerin tercihlerini söylemek için erken” ifadesini kullandı.

Lomidze, tur operatörlerinin değerlendirmelerine göre Türkiye’nin erken rezervasyon programları çerçevesindeki satışların yüzde 50’sini oluşturduğunu belirtti.

Türkiye’ye bu denli yüksek taleplerin ilk olarak ertelenmiş taleplerle ilgili olduğunu söyleyen ATOR Başkanı şu şekilde devam etti:

“İkinci sebep ise Türk otelcilerinin bizim piyasamız için hazırladığı özel fiyatlar. Fiyatlardaki düşüş 2016 yılının yaz sezonuna göre yüzde 2050 seviyesinde. İki kişilik 3 yıldızlı her şey dahil bir otel bir haftalık tatil 36 bin ruble.

Peki, Ruslara yer kalacak mı Evet kesinlikle, çünkü Türkiye taleplerinde canlanma sadece bizim piyasamızda yaşanıyor.”

DHA

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more