Reklamsız Sözcü

Mersin Haberi: Sağlık Bakanı Akdağ: Sağlıkta dönüşümünü Şehir Hastaneleri ile taçlandıracağız

Sağlık Bakanı Akdağ: Sağlıkta dönüşümünü Şehir Hastaneleri ile taçlandıracağız

android-time 18:22 2 Şubat 2017
Sağlık Bakanı Akdağ: Sağlıkta dönüşümünü Şehir Hastaneleri ile taçlandıracağız
Sağlık Bakanı Akdağ: Sağlıkta dönüşümünü Şehir Hastaneleri ile taçlandıracağız

SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ, sağlıkta dönüşümün 2'nci dönemini şehit hastaneleri ile taçlandıracaklarını söyledi.
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ekonomik Bakanı Lütfi Elvan ile birlikte Mersin'e geldi. Vali Özdemir Çakacak'ı ziyaret eden Bakan Akdağ, Türkiye'nin sağlıkta ilklerin başlatıldığını anlattı. Akdağ, Türkiye'nin ilk 'Şehir Hastanesi'ni açtıklarını belirterek, "Mersin ve çevresindeki vatandaşlarımıza hizmet edecek bir hastane açıyoruz. Mersin'e sağlık turizmi ile ekonomik açıdan da katkı verebilecek yeni bir dönemin önünü açıyoruz. Bu itibarla bu hastanenin açılışını iyi duyurmamız, herkese de iyi lanse etmemiz lazım. Açılış gününü 3 Şubat'tan 5 gün önce tespit edebildik, daha önce Sayın Cumhurbaşkanımızın takvimi dolayısıyla netleştiremedik. Bu rağmen Kırgızistan Sağlık Bakanı, Somali Sağlık Bakanı ve Pakistan'ın Pencap Bölgesi Başbakanı gelecekler" dedi.
Akdağ, yataklı hastaların hastaneye taşındığını, hastanede ameliyat başladığını ifade ederken, polikliniğe hasta kabul Pazartesi günü başlayacaklarını söyledi. Bakan Recep Akdağ, şöyle devam etti:
"Çünkü yarın hastane çevresinde ciddi bir kalabalık olacak. Dolayısıyla vatandaşların erişiminin zor olabileceğini düşündük. Gerçekten çok büyük yeniliklerle geliyoruz. Sadece bir bina yapmıyoruz. Hem vatandaşımızın huzuru, konforu açısından mükemmel bir eseri Mersin'e kazandırmış olduk hem de çalışanların işini kolaylaştırmış olduk. Hem de yürüme robotlarından tutun da kanser tedavisinde kullanılan birçok yeni yönteme kadar yepyeni yöntemleri Mersin'de kazandırmış olduk. Geçen geldiğimiz de üniversite yönetimi ile de konuştuk. Bu hastane üniversitedeki hocalarımızın hizmet vermesi için de hazır bir hastanedir. Karşılıklı olarak işbirlikleri yapıp üniversitedeki hocalarımızın kabiliyetlerinin ve maharetlerinin Şehir Hastanesi'nde sergilemelerine de fırsat tanıyacağız. Sağlıkta dönüşümünü ikinci dönemini Şehit Hastaneleri ile taçlandıracağız. 41 bin yatak yapacağız. Türkiye'de Sağlık Bakanlığı'na bağlı yataklarının 3'te bir bu Şehir Hastaneleri'nde olacak. 2020'lere kadar Türkiye'de her yatağı bir kişiye mahsus olan hastaneler dışında hastanemiz kalmayacak."
Kalkınma Bakanı Elvan da Mersin'e büyük bir hizmet kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlattı.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more