Reklamsız Sözcü

Bursa Haberi: Suriyeli minik Hatice'nin büyük korkusu

Suriyeli minik Hatice'nin büyük korkusu

android-time 08:57 1 Şubat 2017
Suriyeli minik Hatice'nin büyük korkusu
Suriyeli minik Hatice'nin büyük korkusu

BURSA'da Suriyeli ailenin kaldığı evde doğalgazın neden olduğu patlamada, Kevser ve Muhammed Hut çifti yaralandı. Patlama sırasında evde bulunan ailenin 4 çocuğundan 8 yaşındaki Hatice olayın şoku ile uzun süre ağladı.
Merkez Osmangazi İlçesi Altıparmak Mahallesi Kanar Sokak'ta bulunan 5 katlı binanın 1'inci katında Suriyeli ailenin yaşadığı evde bugün saat 06.00'da kaçak olarak kullanıldığı ileri sürülen doğalgaz kaçağından patlama meydana geldi. Patlama 42 yaşındaki Muhammed Hut ile eşi, 37 yaşındaki Kevser Hut yaralandı. Patlamayı duyan mahalle sakinlerinin haber vermesi sonucu sevk edilen itfaiye ekipleri evde inceleme yaparken 112 Acil servis çalışanları ise yaralı çifti Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı.
Olayın şoku ile korku ve panik yaşayan Hut çiftinin 8-19 yaş arasındaki çocukları Hatice, Suphi, Mahmut ve Abdurrahman Hut ise olayın şokundan uzun süre kurtulamadı. Çocuklar görevliler ve apartmanda bulunan aileler tarafından sakinleştirildi. Ev ve eşyalarının kullanılamaz hale geldiği doğalgaz patlaması ile ilgili soruşturmaya başlandı.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more