Reklamsız Sözcü

Van Haberi: Van'da geçen yıl, 6 milyon 600 bin lira değerinde kaçak sigara ele geçirildi

Van'da geçen yıl, 6 milyon 600 bin lira değerinde kaçak sigara ele geçirildi

android-time 14:20 2 Şubat 2017
Van'da geçen yıl, 6 milyon 600 bin lira değerinde kaçak sigara ele geçirildi
Van'da geçen yıl, 6 milyon 600 bin lira değerinde kaçak sigara ele geçirildi

VAN'da, Doğu Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı Van Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince yürütülen şehiriçi operasyonlarda ve Kapıköy Sınır Kapısı'nda yapılan kontrollerde, son bir yılda toplam 6 milyon 600 bin TL değerinde 807 bin 120 paket kaçak sigara ele geçirildiği, kaçakçılık olayları ile ilgili de 43 kişi hakkında işlem yapıldığı belirtildi.
Doğu Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı Van Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin kaçak sigaralarla ilgili yaptığı çalışmalar hakkında yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:
"Doğu Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı Van Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince yürütülen şehiriçi operasyonlarda ve Kapıköy Sınır Kapısı'nda yapılan kontrollerde, son bir yılda toplam 6 milyon 600 bin TL değerinde 807 bin 120 paket kaçak sigara ele geçirildi. Kaçakçılık olaylarına karışan 43 kişi hakkında ise ilgili savcılıklar nezdinde suç duyurusunda bulunuldu. Bakanlığın sigara kaçakçılığı ile mücadele çalışmaları kapsamında yürüttüğü operasyonlar devam ediyor."

DHA

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more