Reklamsız Sözcü

Sözcü yazarları algı operasyonu için ne dedi

Tam da Sözcü gazetesinin doğum günü saydığı 19 Mayıs gününde gazetemize düzenlenen algı operasyonuna tepkiler çığ gibi büyüyor. Türkiye'nin en güvenilen yazarları gazetelerine yapılan bu saldırıya tepkilerini şu sözlerle gösterdi.

android-time 12:54 19 Mayıs 2017
Sözcü yazarları algı operasyonu için ne dedi
Tam da Sözcü gazetesinin doğum günü saydığı 19 Mayıs gününde gazetemize düzenlenen algı operasyonuna tepkiler çığ gibi büyüyor. Türkiye'nin en güvenilen yazarları gazetelerine yapılan bu saldırıya tepkilerini şu sözlerle gösterdi.

EMİN ÇÖLAŞAN: YILMAYACAĞIZ, SUSMAYACAĞIZ

Temmuz ayının başında yapılmış bir haberi sürekli ısıtıp ‘Siz darbeye neden oldunuz’ diye geliyorlar. Cumhurbaşkanı’nın nerede tatilde olduğu her yerde haberdir. Operasyonun tarihi 19 Mayıs Ulusal Bayramı’mıza denk getiriliyor. Kurulduğundan beri iktidarı rahatsız eden bir gazete Sözcü. İşte Türkiye’de muhaliflerin başına gelen bunlardır. Muhalif gazetelerin başına gelecek olan bunlardır. Ama biz yılmayacağız, susmayacağız.

UĞUR DÜNDAR: BU TÜR OPERASYONLAR FETÖ’YÜ MASUM GÖSTERMEYE ÇALIŞANLARIN EKMEĞİNE YAĞ SÜRER

Bu alçaklar 15 Temmuz gecesi başarılı olsalardı infaz edilecek kişilerin listesinde ben 21’inci sıradaydım. Şimdi ben, sevgili Yılmaz Özdil, Emin Çölaşan, Bekir Coşkun ve Sözcü’nün diğer çok değerli gazeteci-yazar arkadaşlarımız, meslektaşlarımız… Yani bunların yanına FETÖ kelimesi yaklaşabilir mi!.. Teğet bile geçemez. Dolayısıyla Sözcü gibi yurtsever, Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesine gönülden bağlı ve bunu ısrarla deglare eden, FETÖ deyimini ilk kullanan gazetedir. Bu yüzden bunun FETÖ’cülere çıkar sağlamak için düzenlenen bir operasyon olduğunu düşünüyorum. Üzülerek ifade ediyorum, bu tür operasyonlar FETÖ operasyonlarının bir an önce sonlanmasını isteyenlerin ve FETÖ’yü masum göstermeye çalışanların ekmeğine yağ sürer. Çok büyük tepki çeker. Zaten dünyada yapayalnız kalmış bir ülkeyiz. Bu algı daha fazla artar.

YILMAZ ÖZDİL: FETÖ DAVALARINA BUNDAN DAHA BÜYÜK BİR ZARAR VERİLEMEZDİ

Bu operasyonun yapılış tarihi bile arkasındaki hedeflenen niyeti gösteriyor. 19 Mayıs’ta Atatürkçülerin kalesi Sözcü gazetesine operasyon yapmak, okuma-yazma bilmeyenlerin bile
gayet net anlayabileceği bir haberdir. Bu saçma operasyona herhalde en çok FETÖ’cüler sevinmiştir. Çünkü 15 Temmuz’dan bu yana devam eden FETÖ davalarına bundan daha büyük bir
zarar verilemezdi.

BEKİR COŞKUN: SÖZCÜ SIRADAN BİR GAZETE DEĞİL

Sözcü sıradan bir gazete değil. Milyonlarca sahibi var. Biz hukuku ve demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz. Bizim hesabını veremeceğiz bir şey yok. Biz savcıya hesabını veririz. Sen tarihe nasıl hesap vereceksin.

NECATİ DOĞRU: YAPTIĞIMIZ HALKIN SÖZCÜLÜĞÜ

Sözcü gazetesine gözdağı vermek, korkutmak ve Sözcü’nün sesini kısmak için kurgulanmış bir oyun. Sözcü gazetesi adı üstünde Sözcülük yaptı. Ama sadece okurlarının sözcülüğünü yaptı.

ZEYNEP GÜRCANLI:  EN BÜYÜK YANIT GAZETENİN BİRİNCİ SAYFASI

Bu operasyona en büyük yanıt; Sözcü gazetesinin bugünkü birinci sayfası… 19 Mayıs’ta Sözcü, manşeti Atatürk’e ayırmış bir gazete. Operasyon da Atatürk’ün ‘Doğum günüm’ diyebilecek kadar önemsediği 19 Mayıs’a denk getirildi. Son derece manidar… İkinci konu gündem değiştirmek olabilir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretinde yaşananlar unutulup, Sözcü konuşulsun isteniyor sanki… Tam bir algı operasyonu. Amaç ne olursa olsun biz yazmaya devam edeceğiz. Sözcü susmayacak!

SİNAN MEYDAN: YAPILAN ATATÜRK CUMHURİYETİ İLE HESAPLAŞMAK

Atatürk ve Cumhuriyetin kalesi durumdaki Sözcü gazetesinden FETÖ’cü yaratmak istiyorlar. Geçtiğimiz hafta Atatürk’e alçakça saldıran sözde tarihçileri yıllardır koruyup kollayanlar bugün 19 Mayıs’ta ‘Yüzyılın Lideri’ manşetiyle çıkan Sözcü gazetesine operasyon düzenliyorlar. Yapılan iş FETÖ ile mücadele değil Atatürk Cumhuriyetiyle hesaplaşmaktır.

Son güncelleme: android-time 15:4519.05.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more