Reklamsız Sözcü

2017 TOKİ kura çekiliş sonuçları sorgulama ekranı! TOKİ Kayaşehir kura sonuçları canlı yayında belli oldu (toki.gov.tr kazananlar tam listesi)

TOKİ Kayaşehir kura çekiliş canlı yayında yapıldı. 2017 TOKİ kura çekiliş sonuçlarını haberimizde bulunan linkten sorgulayabilirsiniz. TOKİ tarafından Kayaşehir’de yapılan bin 892 konut için bugün kura çekimi canlı yayında gerçekleştirildi. İşte kazananlar listesi ve TOKİ kura sonuçları...

android-time 20:11 4 Ekim 2017
2017 TOKİ kura çekiliş sonuçları sorgulama ekranı! TOKİ Kayaşehir kura sonuçları canlı yayında belli oldu (toki.gov.tr kazananlar tam listesi)
TOKİ Kayaşehir kura çekiliş canlı yayında yapıldı. 2017 TOKİ kura çekiliş sonuçlarını haberimizde bulunan linkten sorgulayabilirsiniz. TOKİ tarafından Kayaşehir’de yapılan bin 892 konut için bugün kura çekimi canlı yayında gerçekleştirildi. İşte kazananlar listesi ve TOKİ kura sonuçları...

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde Bakırköy 42. noterliği denetiminde gerçekleştirilen 2017 TOKİ kura çekilişi kazananlar listesinden bir kısmı açıklandı. Haberimizden tam listeye ulaşabilirsiniz. İsim isim belirlenen liste ile TOKİ Kayaşehir’de ev sahibi olmaya hak kazananlar belli oldu. Facebook üzerinden canlı yayın ile de takip edilen 2017 TOKİ kura çekilişi sonuçlarının bir kısmı bugün belli olurken bir kısmı da yarın belli olacak. TOKİ kura soçlarını ve çekiliş ile belli olan isim isim tam listeyi aşağıda paylaştığımız linkten yayınlandığı anda öğrenebilirsiniz. Ayrıca canlı yayına da ulaşabilirsiniz.

KURA ÇEKİLİŞ SONUÇLARI BELLİ OLDU

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul Kayaşehir’de yapımı tamamlanan Bin 892 konut için bugün kura çekimi gerçekleştirdi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı kura çekiminde vatandaşlar büyük heyecan yaşadı. Kendisi de eşi de engelli olan ve tekerlekli sandalyede kura çekimine gelen Ahmet Tuna, “Çok heyecanlıyım inşallah ev çıkarsa hayatımız da çok şey değişecek. Kendi evimizde asansör yok o yüzden bu evin kurasına girdik. Biz dördüncü katta oturuyoruz evimize inip çıkmamız çok zor oluyor” dedi.

Kura sonucu kendisine ev çıkan bir şehit yakını ise, “Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun bize yardımcı oldu ve dairemiz oldu. Heyecandan ne diyeceğimi bilmiyorum kalp rahatsızlığım var. Benim eşim vefat etti 16 senedir bugünü bekliyordum. Gece çalıştım uyumadan buraya geldim. Gece gündüz çalışıyorum” diye konuştu.

2017 TOKİ KURA ÇEKİLİŞ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

Toplu Konut İdaresi Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik yaptığı açıklamada, “Yapmış olduğumuz 1892 konutun kurasını çektik bugün. 131 adet şehit ailesi ve gazilerimize doğrudan ev verdik. 899 engellinin yüzde 5'ine de doğrudan ev verdik ve geri kalan kısmı büyük kuraya girdi. Bu konutlar da mahalle konseptini ön plana çıkardık. Bu proje İstanbul'da son zamanlar da yaptığımız en güzel proje oldu. Yüksek katımız yok yatay katlarımız bulunuyor vatandaşlarımız gün ışığından daha fazla yararlansın diye. Biz sadece konut yapmıyoruz yaşam alanları oluşturuyoruz” şeklinde konuştu.

toki-kura-cekilis-2017-kayasehir

TOKİ KURA ÇEKİMİ NEREDE YAPILIYOR?

TOKİ kura sonuçları belli oluyor. İstanbul Kayaşehir 1.892 Adet Konut Projesinde 05-20 Eylül 2017 tarihleri arasında başvurular alınmış olup, hak sahipliği ve konut belirleme kurası 4-5 Ekim 2017 tarihinde Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Kura çekilişi şehit yakınları ve gazilerin konutlarının belirlenmesiyle başlandı. Ardından 899 adet engelli başvurusundan kura çekimiyle 52 kişinin konutları belirlendi. Bu kategoride kalan 847 engelli vatandaşa ise ikinci bir şans tanınarak 23 bin 116 kişilik listenin içine dahil edildi. Toplamda bin 23 asil hak sahibinin belirlenmesinin ardından da 250 yedek talihli seçilecek.

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ İKİ GÜN SÜRECEK

İstanbul Kayaşehir´de kurası gerçekleşecek bin 892 konuta başvuruların 05-20 Eylül 2017 tarihleri arasında yapıldığını söyleyen Turan, “Orta gelir katmanı için satışa sunduğumuz bin 892 sosyal konutumuza 39 bin 179 başvuru geldi. Kura çekimleri çarşamba saat 10.00´da başlayacak olup yarın 2+1 konutların, Perşembe günü ise önce 3+1 konutların sonrasında ise 1+1 tipi konutların kurası gerçekleşecektir” açıklamasında bulundu.

Piyasa koşullarında ev sahibi olması güç olan dar ve orta gelirli vatandaşlar için yıllardır “bir dost eli” yaklaşımıyla hizmetlerini sürdürdüklerini vurgulayan Turan, şöyle konuştu:

“TOKİ olarak toplumumuzun tüm kesimlerini kucaklayan bir anlayışla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Dar ve orta gelir grubundaki vatandaşlarımıza dönük konut ve sosyal yaşam alanlarımızın inşası sürerken, özel kontenjan ayırdığımız başta şehit yakını ve gazilerimiz olmak üzere konut ihtiyacı olan vatandaşlarımızı TOKİ çatısı altında yuva sahibi yapmaya çalışıyoruz. Engelli vatandaşlarımız ve emeklilerimize sunduğumuz avantajlar ve özel kontenjan uygulamasını da aynı hassasiyetle sürdürüyoruz.”

Yeni prensipler ışığında TOKİ olarak konut üretimine sadece bir bina inşası olarak bakmadıklarını belirten Turan, “Bugün Türkiye´nin dört bir yanında süren yeni TOKİ üretimleri, şehirlerimize örnek nitelikleriyle, yerel unsurları barındıran güçlü ve nitelikli yapılardır. Barınma ihtiyacının giderilmesi kadar sosyo-kültürel işlevlerini de önemsiyoruz. Bu nedenle, milletimizin en temel özelliği ve arayışı olan dayanışma, komşuluk kültürüne imkan tanıyan semt dokusunun hayat bulduğu “mahalle konsepti” ile de üretimler hayata geçiriyoruz. Bizim medeniyetimizde, geleneksel Türk mimari geleneğinde, yatay yapılanma hakimdir. Dünden bugüne gelebilen şehirlerimize baktığımızda, konutların yatay olduğunu görüyoruz. TOKİ olarak, konut bölgelerinin ve genel şehir planının elverdiği alanlarda, yatay mimari yaklaşımla çok katlı olmayan üretimler hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more