Reklamsız Sözcü

Cuma mesajları 11 Ağustos 2017: Mübarek cuma günü için en anlamlı mesajlar (Güncel)

En anlamlı ve güncel cuma mesajlarını sevdikleriniz ile paylaşmanız için derledik. Bugün inanaların mübarek günü 11 Ağustos cuma gününe özel cuma mesajları haberimizde. Cuma günleri birçok kişinin birbirini tebrik etmek etmek için Google üzerinde araştırdığı cuma mesajlarına dair detayları ve resimli cuma mesajlarını haberimizde bulabilirsiniz.

android-time 20:16 10 Ağustos 2017
Cuma mesajları 11 Ağustos 2017: Mübarek cuma günü için en anlamlı mesajlar (Güncel)
En anlamlı ve güncel cuma mesajlarını sevdikleriniz ile paylaşmanız için derledik. Bugün inanaların mübarek günü 11 Ağustos cuma gününe özel cuma mesajları haberimizde. Cuma günleri birçok kişinin birbirini tebrik etmek etmek için Google üzerinde araştırdığı cuma mesajlarına dair detayları ve resimli cuma mesajlarını haberimizde bulabilirsiniz.

Cuma mesajları aratılmaya başlandı. Müminlerin bayramı cuma gününün gelmesi ile müslümanlar sevdiklerine cuma mesajları göndermek istiyor. 11 Ağustos’a özel en güncel, anlamlı, kısa, uzun ve resimli cuma mesajları yazımızda. Yaptığımız ibadet ve iyiliklerden iki kat sevap kazanacağımıza inandığımız cuma gününe özel mesajları dilediğiniz sosyal medya hesabınızdan paylaşabilirsiniz. 11 Ağustos 2017 cuma günü için hazırladığımız mesajları ister SMS olarak ister WhatsApp üzerinde dilerseniz de Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal medya platfpormlarından eş, dost ve akrabalarınıza ualaştırabilirsiniz.

cuma-mesajlari

Müminlerin bayramı sayılan cuma günü cami ve mescitler dolup taşacak. Bu günde yaptığımız iyiliklerden ve ibadetlerden iki kat sevap kazanacağımıza inanıyoruz. Milyonlarca müslüman iyi dileklerini, dualarını sevdikleri ile paylaşacak. Derlediğimiz cuma mesajlarını kolayca paylaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken beğendiğiniz cuma mesajını seçmek. İşte 11 Ağustos en güncel ve anlamlı cuma mesajları…

CUMA MESAJLARI 11 AĞUSTOS

– Ey Allahım! Yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere. Kötü yollara geçenleri gittikleri yoldan geri çevir. Evlerimize mutluluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme. Darda ve muhtaç koyma. Amin.

– Yüksek makamlar yüksek tepeler gibidir koşarak çıkanlar nefes darlığı hisseder. Hayırlı cumalar…

– Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kâbuslar senden uzakta, melekler başucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, Cuma günün mübarek olsun.

İLGİLİ HABEREn güzel resimli Cuma mesajlarıEn güzel resimli Cuma mesajları

– Ruhu öldürmek bedeni öldürmekten daha büyük bir cinayettir. Hayırlı cumalar…

– Umutsuzluk Yok Gün Gelir; Gül de Açar Bülbül de Öter… Hayırlı Cumalarınız Olsun.

– Mevlana diyor ki; Dua edecek güzel bir gönlün yoksa, güzel yürekli insanlardan dua iste. Ömrüne ömür katılsın, Gönlüne meltem saçılsın. Bu mübarek günde melekler dört yanını sarsın…Derdine derman, gönlüne iman dolsun..! Hayırlı Cumalar.

cuma-mesajlari-5

-Rabbim nefsimize ‘celaliyle', kalbimize ‘cemaliyle', hayatımıza ‘hikmetiyle', hatalarımıza ‘rahmetiyle', mahşerde ‘Muhammedîyle' yardım etsin inşallah. Hayırlı cumalar.

– Kalbinizden gecen tüm dua'lar, dilinizden amin olarak dökülsün inşallah. Hayırlı cumalar… Mevlana diyor ki; dua edecek güzel bir gönlün yoksa güzel yürekli insanlardan dua iste. Hayırlı Cumalar…

– Cumamız mübarek dualarımız ve tövbelerimiz kabul olsun. Selamların en güzeli sizlerin üzerine olsun. Allah cumanızı kabul ve mübarek eylesin.

– Allah’tan bir dua gibi Peygamber’den bir amağan gibi sevabınız bol olsun! Hayırlı Cumalar…

– Yüksek makamlar yüksek tepeler gibidir koşarak çıkanlar nefes darlığı hisseder. Hayırlı cumalar…

cuma-dualari

– İmkanların bittiği yerde iman vardır. Derdin ne kadar büyük olursa olsun, derdinden büyük ALLAH vardır. Cumanız Mübarek Olsun.

– Ey Rabbimiz bugün de sana kuI oIarak eI açıyoruz. Bugün bütün şerIeri bizIerden uzak eyIe. Sürpriz beIaIardan bizIeri koru. MutIuIukIarı, huzurIarı ve güzeIIikIeri hayırIı bir şekiIde ver. Ve bizi bugün sevdikIerimizden ayrı koyma. DuaIarınızı bekIer, hayırIı cumalar dilerim.

– Allah'ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (S.a.v) şefaatı üzerinize olsun. Cumanız Mübarek Olsun.

CUMA GÜNÜ İÇİN ÖZEL DUALAR

Allah”ım! Sen beni eksiksiz özürsüz yarattın; çocuktum, büyüttün ve yeterli miktarda rızk verdin bana. Allah”ım! Ben, indirdiğin ve kendisiyle kullarını müjdelediğin Kitabında şöyle buyurduğunu gördüm: “Ey kendi aleyhlerinde haddi aşan kullarım! Allah”ın rahmetinden ümit kesmeyin; Allah bütün günahları bağışlar.” (Zümer, 53)

Eğer kulun, Rabbinden kaçması mümkün olsaydı, senden kaçmaya en lâyık olan benim. Yeryüzünde ve gökte hiçbir şey sana gizli değildir ve sen (kıyamet günü) onları açığa çıkaracaksın. Karşılık verici olarak sen yeterlisin; hesap görücü olarak sen kâfisin.

11 Ağustos cuma günü için hazırladığımız mesajları ister SMS olarak ister WhatsApp üzerinde dilerseniz de Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal medya platformlarından da paylaşabilirsiniz. Bu özel gününümüzün herkese ve tüm İ;slam Alemi’ne hayırlı olmasını dileriz. Cuma günü geldi. Müslümanlar bu özel günü daha derinden yaşamak için Google üzerinden en güncel Cuma mesajlarını araştırmaya başladı. Mübarek cuma gününde eş, dost ve akrabalarımıza cuma mesajları göndererek onları hatırlıyoruz. Hayırlı Cuma’lar…

(Allah”ım!) Geçmişte benden vuku bulan kötülükleri biliyorsun, hem de benden daha iyi. Amel defterimde aleyhimde sıralanan suçlardan dolayı yazıklar olsun bana! Eğer her şeyi kapsayan affının hâlime şamil olacağını umduğum yerler olmasaydı, (ümitsizlikten) kendimi bırakır, helâk olup giderdim.

CUMA NAMAZINDA HUTBEYİ DİNLEMENİN ŞARTI NEDİR?

Cuma namazında hutbe, namazın sahih olmasının şartlarından biridir. Hutbe okunmadan kılınan bir cuma namazı sahih değildir. Bu nedenle hutbe okunurken en az bir erkeğin hazır bulunması gerekir. Ancak cuma kılabilmek için hutbeye yetişmek ve dinlemek şart değildir. Buna göre, mazeretine binaen okunan hutbeye yetişemeyen veya hutbeyi duymayan kişinin kıldığı cuma namazı sahih olur. Hutbeyi dinlemeye yetişemeyen kimse, cuma namazının ikinci rekatına bile yetişse, imam selam verdikten sonra ayağa kalkıp bir rekat daha kılarak cuma namazını tamamlar (İbnü'l- Humam, Fethu'l-Kadir, II, 65-66)

cuma-mesajlari-4
Son güncelleme: android-time 08:1411.08.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more