Reklamsız Sözcü

Duvarlarda beliren esrarengiz yüzler tüyler ürpertti!

Açıklanması güç ve doğaüstü olaylar insanları bir yandan korkuturken diğer yandan da son derece ilgisini çekmekte. İspanya'da yaşanan ve yıllar süren bu hadise de onlardan biri...

android-time 11:40 4 Şubat 2017
Duvarlarda beliren esrarengiz yüzler tüyler ürpertti!
Açıklanması güç ve doğaüstü olaylar insanları bir yandan korkuturken diğer yandan da son derece ilgisini çekmekte. İspanya'da yaşanan ve yıllar süren bu hadise de onlardan biri...

Hem ürkütüp hem de şaşırtan gizemli olaylar bitmek bilmiyor, dünyada birçok gizem hala çözülmeyi bekliyor. Son yıllarda rastlanan en ilginç olaylardan olan Bélmez’in yüzleri 45 yıldan fazladır meraklı vatandaşları kendine çekiyor.

DUVARLARDA BELİREN GİZEMLİ YÜZLER

İspanya’nın Andaluzya eyaletinin Bélmez de la Moraleda adlı 2000 kişilik kasabada fazlasıyla ilginç olaylar yaşanıyor. 1971’de yaşanmaya başlayan olaylar bu küçük kasabaya binlerce insanın akın etmesine neden oluyor.

belmez2

Yıllar önce başlayan olaylarda, Maria ve Juan çiftinin evinde beliren esrarengiz lekeler zamanla suratlara benzemeye başlayınca çift korkuyla lekeleri duvardan kazımaya çalışıyor. Asıl korkutucu olaylar ise yüzlerin bulunduğu bölgenin kazınıp üzerine beton atılmasıyla başlıyor. Beton atılmasından bir hafta sonra tekrar yüzler beliriyor ve olay ülke çapında duyulmaya başlıyor.

Dehşete kapılan aile yüzlerin belirdiği duvarları tekrar kazımak istiyor ve yüzlerin bulunduğu bölge yetkililer tarafından incelenmek üzere alınıyor.

belmez3

ÇOK SAYIDA KAFASIZ İSKELET

Evde yapılan çalışmalar devam ederken evin alt kısımlarında 1200’lü yıllardan kalma birçok iskelet bulunuyor. Kafası olmayan iskeletler yetkililer tarafından alınarak bir mezarlığa gömülüyor. Ancak iskeletler götürülse de ev halkının derdi bitmiyor ve yüzler yeniden belirmeye başlıyor.

belmez4

20. YÜZYILIN EN ÖNEMLİ PARANORMAL OLAYI

Olayı kendi gözleriyle gören kişiler bile bu büyük gizeme inanamıyor. Alman araştırmacı Hans Bender, yaşanmakta olan bu gizemi 20. yüzyılın en önemli paranormal olayı olarak gördüğünü söylüyor. Sürdürülen çalışmalar sırasında bazı araştırmacıların dikkatini duvarlardaki resimlerin gün geçtikçe gençleştiği ve ifadelerinin değiştiği çekiyor.

belmez5

OLAYIN SIRRI YILLAR SONRA ÇÖZÜLDÜ

Ev sahiplerinden olan Maria 2004 yılında 85 yaşındayken hayatını kaybediyor. Onun ölümüyle yüzlerin ortadan kaybolacağına inanan birçok kişi bulunsa da onların bu tahminlerinin tam aksi çıkıyor. Maria’nın ölümünün ardından yüzler yeniden çıkmaya başlıyor, hem de eskisinden çok daha farklı yüzlerle ve eskisinden daha net olarak. Olayın tekrar gündeme gelmesiyle araştırmalar derinleşiyor ve her şeyin evin oğlu Diego tarafından tezgahlandığı ortaya çıkıyor. Yüzlerin beton zemine önce boyalarla sonra da asit yardımıyla çizildiği belirleniyor. Diego’nun bu tezgahından annesi ile babasının haberi olup olmadığı bilinmese de ev hala turistlerin akınına uğruyor.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more