Reklamsız Sözcü

29 Temmuz Ehliyet sınav sonuçları kaçta açıklanacak? (2017) MEB 29 Temmuz ehliyet sınav sonuç sorgulama ekranı!

29 Temmuz ehliyet sınav sonuçları açıklaması bekleyen binlerce şoför adayı büyük merak içinde. 10 Ağustos yani bugün MEB tarafından resmen açıklanacağı duyurulan 29 Temmuz ehliyet sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak? Ehliyet sınav sonuçları nasıl öğrenilir? İşte ehliyet sınav sonuçları ile ilgili tüm detaylar...

android-time 11:19 10 Ağustos 2017
29 Temmuz Ehliyet sınav sonuçları kaçta açıklanacak? (2017) MEB 29 Temmuz ehliyet sınav sonuç sorgulama ekranı!
29 Temmuz ehliyet sınav sonuçları açıklaması bekleyen binlerce şoför adayı büyük merak içinde. 10 Ağustos yani bugün MEB tarafından resmen açıklanacağı duyurulan 29 Temmuz ehliyet sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak? Ehliyet sınav sonuçları nasıl öğrenilir? İşte ehliyet sınav sonuçları ile ilgili tüm detaylar...

29 Temmuz ehliyet sınav sonuçları resmen açıklanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından bugün yani 10 Ağustos’ta açıklanacağı duyurulan ehliyet sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak? Ehliyet sınav sonuçları nasıl öğrenilir? İşte 29 Temmuz ehliyet sınav sonuçları ile ilgili tüm detaylar…

MEB RESMEN AÇIKLADI: EHLİYET SINAV SONUÇLARI BUGÜN AÇIKLANACAK

Milli Eğitim Bakanlığı resmi Twitter adresinden yaptığı açıklamayla 29 Temmuz ehliyet sınav sonuçlarının bugün yani 10 Ağustos itibariyle resmen açıklanacağını duyurdu. Adaylar şimdi ehliyet sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Edinilen bilgiye göre Milli Eğitim Bakanlığı saat 17.00’ye kadar ehliyet sınav sonuçlarını açıklayacak. Sınava giren binlerce şoför adayı MEB'in internet sayfası http://www.meb.gov.tr adresinden sonuçlarına ulaşabilecek.

29 TEMMUZ EHLİYET SINAVI SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI

SINAVLAR NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Sınav değerlendirmesinin güvenliği açısından kursiyerlerin cevap kâğıdı iki adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulur.

Kursiyerlerin sorulara verdikleri doğru cevap sayıları tespit edilir, yanlış cevaplar dikkate alınmaz. Tespit edilen doğru cevap sayıları üzerinden 100 puandan hesaplama yapılır. 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan kursiyer başarılı sayılır.Merkezî sistem sınavında her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir.

Teorik derslerin tamamı için bir sınav yapılarak tek notla 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınavda 70 ve üzeri puan alan kursiyerler başarılı sayılır.


GEÇMİŞ EHLİYET SINAVI SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda soru/sorular iptal edilmez, doğru şık/şıklar dikkate alınmak suretiyle bu soru/sorular değerlendirmeye dâhil edilir.
Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/sorular doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden hesaplanır.

Sınava giren kursiyerlerin verdikleri cevapların dağılımları ve aldıkları puanlar ölçme değerlendirme tekniğine göre incelenir.

Kursiyerlerin kopya çekme girişiminde bulunmamaları, cevap kâğıtlarını başkalarının göremeyeceği şekilde tutmaları gerekir.

Sınavın geçersiz sayıldığı durumlarla ilgili olarak kursiyere işlem yapılmışsa, salon görevlilerinin tuttuğu tutanak değerlendirmeyi etkiler.

ehliyet- sınav- sonuçları

SINAV İTİRAZLARI

a. Sınav sorularına, cevap anahtarına,sınav sonuçlarına ve sınav uygulamasına yapılacak olan itirazlar, soru ve cevap anahtarının http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 10 (on) gün içinde ÖDSGM resmî internet sayfasından yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak ÖDSGM'ye yapılabilecektir.

b. Kursiyerler, sınav sorularına, cevap anahtarına, sınav sonuçlarına ve sınav uygulamasına ilişkin itiraz başvurularını yapabilmeleri için, T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankasından herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile 20 TL (Yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatıracaklardır.

c. Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, kursiyerlerin/kurumların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.

ç. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.

d. Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.

İLGİLİ HABERTesti geçemeyenin ehliyeti geri alınacakTesti geçemeyenin ehliyeti geri alınacak

 

Son güncelleme: android-time 15:4610.08.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more