Reklamsız Sözcü

Kola bu hastalıklara sebep oluyor!

Kola bu hastalıklara sebep oluyor! İçerken tadına doyamadığımız gazlı içecekler aslında birçok hastalığa davetiye çıkarıyor.

android-time 23:37 2 Şubat 2017
Kola bu hastalıklara sebep oluyor!
Kola bu hastalıklara sebep oluyor! İçerken tadına doyamadığımız gazlı içecekler aslında birçok hastalığa davetiye çıkarıyor.

Ünlü yazar Karen Hill, ‘Yeteeerr! Artık Diyet Yapmak İstemiyorum’ adlı kitabında bu içeceklerin neden olduğu 12 hastalığı anlattı.

İçerken tadına doyamadığımız gazlı içecekler aslında birçok hastalığa davetiye çıkarıyor. Ünlü yazar Karen Hill, ‘Yeteeerr! Artık Diyet Yapmak İstemiyorum’ adlı kitabında bu içeceklerin neden olduğu 12 hastalığı anlattı. Karen Hill, insanların kolaya olan düşkünlüğüne değinerek, ‘Türkiye’de adeta bir kola bağımlılığı var’ dedi. Bazıları Günde bir-iki litreyi geçiyor adeta su yerine kola tüketiyoruz.

Öncelikle kola korkunç bir bağımlılık yaratan içecektir. Uyuşturucuyu bırakmak kadar zahmetlidir. İnsanların kolayı bırakmakta çok güçlük çektiğine değinen Hill, Bırakmaya karar verdikleri ilk gün korkunç migren ağrıları, titremeler, asabilik ve uykusuzluk yaşıyorlar. Fakat iki günü atlattıktan sonra bomba gibi oluyorlar.

İşte bırakmanız için en önemli 10 hastalığa sebep…

Fazla kilo ve yağlanma

Karaciğer hasarı

Diş çürümesi

Böbrek taşları ve Kronik böbrek hastalığı

Asit reflü

Kemik erimesi

Hipertansiyon

Kalp hastalığı

Sindirim bozukluğu

Kanser

Şeker Hastalığı

Alzheimer (hafıza kaybı)


6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more