Reklamsız Sözcü

Kendi rekorunu kırdı!

Hyundai Assan, 2002’de başladığı ihracatta tarihinin en yüksek seviyesine ulaşarak kendi rekorunu kırdı.

android-time 09:53 21 Ağustos 2017
Kendi rekorunu kırdı!
Hyundai Assan, 2002’de başladığı ihracatta tarihinin en yüksek seviyesine ulaşarak kendi rekorunu kırdı.

Türkiye'de üretime başlamasının 20. Yılını kutlayan Hyundai Assan, 2002'de başladığı ihracatta tarihinin en yüksek seviyesine ulaşarak kendi rekorunu kırdı. Hyundai Assan, 2017'nin ilk 7 ayında 120 bin 482 adet araçla ve 4 milyar TL'den fazla ciro yaptı.

İhracata başladığı 2002 yılından bu yana 1 milyondan fazla aracı yurt dışına göndererek Türk ekonomisine önemli bir katkıda bulunan Hyundai Assan, 2017 yılının ilk 7 ayında da kendi ihracat rekorunu kırdı.

hyundai-assan-ihracat-2017

İzmit Ali Kahya'daki tesislerinde i10 ve i20 modellerini üreterek hem iç pazara hem de Avrupa'ya satış yapan Hyundai Assan, 7 aylık süreçte 120 bin 482 adetlik ihracata imzasını attı ve bu dönem içinde tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Hyundai Assan'ın en iyi müşterileri ise sırasıyla Almanya, İngiltere ve İtalya oldu.

40 ÜLKEYE İHRAÇ EDİYOR

Türkiye'de ürettikleri araçların yüzde 90'ını 40'tan fazla ülkeye ihraç ettiklerini belirten Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, ”İlk 7 aylık ihracatımızda tarihimizin en yüksek rakamına ulaştık ve ciromuz da 4 milyar TL'den fazla gerçekleşti. Gerek döviz gerekse istihdam ile ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Bu yıl Türkiye'de üretime başlamamızın 20'nci yılını kutluyoruz. Aynı zamanda ihracatta da 15 yılı geride bıraktık. Dünya çapında 40'tan fazla ülkeye Türk işçisinin üstün emek ve kalitesiyle ürettiğimiz Made In Turkey damgalı araçlarımızı ihraç ediyoruz ve bundan büyük gurur duyuyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de Türkiye ekonomisine en üst seviyede katkıda bulunmaya devam edeceğiz“ ifadelerini kullandı.

onder

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker

ELANTRA’YA YENİ DONANIM

Hyundai, “C sedan segmentindeki şık modeli Elantra için yepyeni bir donanım seviyesini satışa sundu. Konforlu bir yapıya sahip olan otomobil, Style Plus donanım seviyesini şimdilik sadece 136 beygirlik 1.6 CRDi dizel motor, 6 ileri düz ve 7DCT otomatik şanzıman seçeneği ile satışa sunuyor.

hyundai-2-kutunun

Style Plus'a eklenen bazı özellikler ise; hız sabitleme, deri direksiyon simidi, ön sis farları, arka park sensörü ve 16 inç alüminyum alaşım jantlar olarak öne çıkıyor. Yeni versiyon, mevcut Style ve Elite donanımları arasında ideal bir orta donanım paketi olarak konumlandırılırken 96 bin 500 TL'den başlayan liste fiyatına sahip.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more