Reklamsız Sözcü

Yeni Kuga’nın satış hedefi de ‘Bir Başka’

Yeni 1.5 lt. dizel motorla otomatik şanzımana kavuşan, tasarımı, ekonomisi ve teknolojisi ile segmentine çok daha iddialı bir dönüş yapan Ford’un SUV modeli Kuga satış adetlerinde de iddialı. Geçen yılı bin 405 adetlik satışla kapatan modelin bu yılki hedefi 5 bin adet.

Metin KÖKLÜÇINAR
android-time 09:18 27 Şubat 2017
Yeni Kuga’nın satış hedefi de ‘Bir Başka’
Yeni 1.5 lt. dizel motorla otomatik şanzımana kavuşan, tasarımı, ekonomisi ve teknolojisi ile segmentine çok daha iddialı bir dönüş yapan Ford’un SUV modeli Kuga satış adetlerinde de iddialı. Geçen yılı bin 405 adetlik satışla kapatan modelin bu yılki hedefi 5 bin adet.

Safranbolu / KARABÜK

Ford'un SUV ürün gamında yer alan Kuga, yenilenerek Türkiye'de 3 farklı donanım ve yeni 1.5 lt TDCi dizel  motor seçeneğiyle satışa sunuldu. Yeni Ford Kuga basın lansmanında bir konuşma yapan Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk; “Geçtiğimiz sene paylaştığımız “Bir Başka” stratejisiyle güçlendirdiğimiz ürün portföyümüzü yenilemeye devam ediyoruz. Yeni Kuga'yı, SUV segmentinde öncü modelimiz olarak konumluyoruz. Yeni Kuga'da sunacağımız, SUV segmentinde çok önemli bir yere sahip olan 1,5 litre dizel motor ve otomatik şanzıman seçeneğiyle daha geniş bir müşteri kitlesine hitap ediyoruz. Geçen yılı bin 405 adetlik satışla kapatan Kuga için bu yıl hedefimiz 5 bin adet. Bu rakam geçen yılın 3 katından fazla, ancak yeni Kuga, tasarımı, yeni motor ve şanzıman seçenekleri ve teknolojisi ile oldukça iddialı” dedi.

6ford12cm

117 BİN LİRADAN BAŞLIYOR

Yeni Kuga'nın 117 bin TL.'den başlayan fiyatlarla satışa satışa sunulduğunu söyleyen Özgür Yücetürk, “Ford'un yeni SUV tasarım dili ile yenilenerek daha cesur ve şık bir görünüme kavuşan Yeni Ford Kuga, yeni teknolojileri ile daha kolay, konforlu ve eğlenceli bir sürüş deneyimi sunuyor. Yeni Kuga'da sunulan Yeni Ford'un 8 inçlik dokunmatik ekranlı SYNC 3 araç içi bilgi ve eğlence sistemi, güvenlik ve donanımlar segmentinde çıtayı yükseltecek. İlk kez sunulan Elektronik Park Freni, direksiyona müdahale etmeden sadece bir düğmeyle dikey ve paralel park sağlarken, Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, Adaptif Ön Far Sistemi, Akıllı Bagaj Kapağı aracın teknolojik özellikleri arasında yer alıyor” dedi.

6ford15cm

182 beygir motor, otomatik şanzımanla yeni dört çeker

Yeni 1,5 lt., turbo beslemeli 120 beygir Duratorq TDCi dizel motorun yanı sıra, yeni Kuga, 1,5 lt. 182 beygir Ecoboost benzinli motor ve otomatik şanzımanla AWD (Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi) seçeneği de sunuyor. Yeni Kuga, Bi-Xenon Far Sistemi, Elektrikli Park Freni özellikleriyle birlikte, Türkiye'de Style, Titanium ve ST-line olmak üzere üç donanım seviyesi ile satıyacak. Yeni Kuga'da bir diğer öne çıkan özellik ise Adaptif Hız Kontrol Sistemi. Öndeki radar sensörler ile yolu izleyen ve önünde araç algıladığında yavaşlamasını sağlayan gelişmiş bir hız kontrol sistemi bulunuyor. Ayrıca park yerinden çıkarken gerçekleşebilecek kazaları önlemek için geliştirilen Çapraz Trafik Uyarı Sistemi ise her iki taraftan gelebilecek araçlara karşı sürücüyü uyarıyor.

6ford20cm

Özgür Yücetürk

 

 

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more