Reklamsız Sözcü

Facebook’a ‘İnsanları Keşfet’ özelliği geldi

Facebook mobil cihazlar için yepyeni bir özellik getiriyor. Bu özelliğin ismi ise İnsanları Keşfet! Bakalım yeni eklenti bizlere neler sunuyor?

android-time 15:58 2 Şubat 2017
Facebook’a ‘İnsanları Keşfet’ özelliği geldi
Facebook mobil cihazlar için yepyeni bir özellik getiriyor. Bu özelliğin ismi ise İnsanları Keşfet! Bakalım yeni eklenti bizlere neler sunuyor?

Facebook’un iOS ve Android cihazlardaki mobil uygulamasına eklenecek bu özellik sayesinde artık çevrenizdeki insanların neler yaptığını, hangi etkinliklere katıldığını rahatlıkla görebilecek ya da sizinle daha önce aynı yerde çalışan insanları bir çırpıda bulabileceksiniz.

Instagram yeniliklere doymuyor!

Sizinle aynı etkinliklere katılan yeni insanları keşfetmenize de olanak tanıyacak bu özellik (Bu durumun ülkemiz için çok da gerçekçi olmadığını söylememiz gerek.) sayesinde yeni arkadaşlıkların da önü açılmış oluyor denebilir.face

Görmek istemediğiniz kişiler sizden uzak olacak

Ayrıca artık eski sevgilinizle aynı etkinlikte pişti olmak gibi bir durumun da rahatlıkla önüne geçebileceksiniz. Tabii şunu da belirtmemiz gerekiyor ki, insanlar bu tür paylaşımların ne kadarının sizlere ulaşabileceğini de kendi belirleyecek. Yani mobil cihazınızdan Discover People özelliğini kullandığınızda neleri paylaşmak istediğinizi seçiyor olacaksınız.

Aslına bakarsanız, etkinliklere kimlerin katıldığını zaten etkinliğin kendi sayfasından görebiliyorduk. Ayrıca yukarıda saydığımız bazı özellikler de zaten hali hazırda Facebook’un bünyesinde bulunabiliyor. Fakat Facebook mühendisleri son kullanıcının daha rahat erişim sağlayabilmesi adına her şeyi tek bir çatı altında toplamaya karar vermiş diyebiliriz.

Son olarak da Facebook’un bu güncellemeyi siz bu haberi okurken yayımlamış olacağını da belirtelim.

Son güncelleme: android-time 16:1702.02.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more