Reklamsız Sözcü

iPhone 7’yi su altı kamerasına dönüştüren kılıf

LenzO marka kılıf, iPhone 7 ve 7 Plus telefonları su altında 100 metreye kadar kullanmanıza olanak sağlıyor.

android-time 13:36 3 Şubat 2017
iPhone 7’yi su altı kamerasına dönüştüren kılıf
LenzO marka kılıf, iPhone 7 ve 7 Plus telefonları su altında 100 metreye kadar kullanmanıza olanak sağlıyor.

iPhone akıllı telefonlar için her türden kılıf bulmak mümkün. iPhoneları peluş oyuncaktan bir tanka çevirmeye kadar piyasada pek çok farklı çeşit yer alıyor. Peki iPhone'unuzu bir su altı kamerası yapmaya ne dersiniz? LenzO markalı özel kılıf tam bu iş için tasarlanmış. iPhone 7 ve 7 Plus modelleri için kullanabileceğiniz kılıf, telefonunuzu 100 metreye kadar su geçirmez hale getiriyor.

İlgili haber: Yakın gelecekte su altında telsizle haberleşme mümkün olacak

Alüminyumdan üretilen kılıfta, iPhone'un kamera lensinin tam üzerine gelen büyük bir dış lens bulunuyor. Bu lens sayesinde normalde çektiğiniz kadar kaliteli fotoğraf ve 4K'ya varan çözünürlükte videoları suyun altında da çekebiliyorsunuz. Ayrıca su altında oluşacak renk bozulmalarını engellemek için iki farklı renk filtresi de var. LenzO kılıfın kendisi biraz büyükçe ama içinde iPhone'un butonlarını kullanmanızı sağlayacak mekanizmaları koyabilmek için böyle tasarlanmış. Sadece butonları kullanmak da değil, ekranda parmakla kaydırma hareketi bile yapabiliyorsunuz.

Tasarımcı Valstech firması benzer bir kılıfı iPhone 6 ve 6s için de üretmiş. Şimdi de iPhone 7  versiyonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Üretime destek için bir Kickstarter kampanyası açmışlar ve ön sipariş topluyorlar. Kickstarter kampanya sayfasında LenzO su altı kılıfın iPhone 7 versiyonu 229 dolara, iPhone 7 Plus versiyonu da 450 dolara şimdiden sipariş edilebiliyor.

Kılıflar kampanya bittikten sonra ayrıca piyasaya sürüldüğünde fiyatları iPhone 7 için 395 dolar ve 7 Plus için 749 dolar olacakmış. Yani eğer su altı fotoğrafçılığı ile ilgileniyorsanız, şu anda bir tane edinmek için iyi bir fırsat. Çünkü bir iPhone 7 ve bir LenzO kılıfın fiyatını topladığınızda, su altında kullanabileceğiniz benzer özelliklerde bir kameradan çok daha ucuza geliyor.

İLGİLİ HABERiPhone hakkında bilmeniz gereken gizli özellikleriPhone hakkında bilmeniz gereken gizli özellikler

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more