Reklamsız Sözcü

Tam Batman’lik yarış teknesi

Denizin üzerinde çıktığı saatte 110 kilometre hızla, hiçbir süper kötü karakter sizi yakalayamaz...

android-time 16:03 8 Ağustos 2017
Tam Batman’lik yarış teknesi
Denizin üzerinde çıktığı saatte 110 kilometre hızla, hiçbir süper kötü karakter sizi yakalayamaz...

Alpha Centauri V8 sıradan bir yarış teknesi değil. 8,3 metrelik gövdeli ve 750 beygirlik, 9,5 litrelik Chevrolet motorlu bir süper yat. Savaş uçağı kokpitine benzer bir iç tasarıma sahip ve dört kişiyi dünya üzerinde olabilecek en adrenalin dolu maceraya götürmeye hazır bekliyor. Çift aşamalı bir Scott Waterjet itiş sistemi sayesinde suyun üzerinde saatte 110 kilometre hıza kadar çıkabiliyor.

Bu tasarım harikası yarış katamaranı yüzmüyor, adeta uçuyor

İsmini Dünya'ya en yakın yıldız sistemi olan ‘Alpha Centauri'den alan bu tekne, kendini Batman gibi hissetmek isteyen zengin birinin hayali olabilir. Bir uzay gemisini andıran fütüristik görüntüsü, tekneyi yüksek hızlarda suyun hemen üzerinde tutmak için düzenlenmiş. Hidroplan kategorisindeki yapısı, araç hızlandıkça ön kısmını havaya kaldırarak suyun direncini azaltıyor. Bu sayede suya daha az değen tekne inanılmaz hızlara erişiyor.

sozcu-batmana-layik-yaris-teknesi-5

Paslanmaz çelik gövdesi ile 1,650 kiloluk tekne, aslında fiberglastan veya alüniyum kompozitlerden inşa edilen benzer yarış teknelerinden daha ağır denilebilir. Ama arayı sağlamlığı ve yolcu taşımadaki güvenliği ile kapatıyor. Aracın içi kırmızı deri ile kaplanmış, yarış koltuklarına, Raymarine deniz navigasyon sistemine, çift subwooferlı Rockford-Fosgate ses sistemine ve klima gibi konforlara sahip. İstenirse dış kaplamanın rengi değiştirilebiliyor ama kapkara rengi ile kullanırken Batman gibi hissetmek varken, neden rengini değiştirmek isteyesiniz ki?

İLGİLİ HABERHem karavan, hem tekne!Hem karavan, hem tekne!
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more