Reklamsız Sözcü

E-Okul VBS giriş sistemi sınav sonuç sorgulama ekranı! Notlar ve devamsızlık öğren!

Hem velilerin hem öğrencilerin notlar ve devamsızlık gibi önemli bilgileri öğrenebilmek için kullandıkları e-okul sisteminde kısa süreli aksaklık yaşandı. Velilerin öğrencilerle ilgili hem devamsızlık bilgilerin, hem de not ve sözlü puanları öğrenebileceği- E-Okul VBS'ye giriş ekranı sayfasına haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS), sözlü ve yazılı sınav bilgileri...

android-time 07:47 8 Ocak 2018
E-Okul VBS giriş sistemi sınav sonuç sorgulama ekranı! Notlar ve devamsızlık öğren!
Hem velilerin hem öğrencilerin notlar ve devamsızlık gibi önemli bilgileri öğrenebilmek için kullandıkları e-okul sisteminde kısa süreli aksaklık yaşandı. Velilerin öğrencilerle ilgili hem devamsızlık bilgilerin, hem de not ve sözlü puanları öğrenebileceği- E-Okul VBS'ye giriş ekranı sayfasına haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS), sözlü ve yazılı sınav bilgileri...

Velilerin öğrencilerin sözlü ve yazılı notlarını öğrenebilecekleri devamsızlık bilgilerini kontrol edebilecekleri e_Okul VBS sistemine giriş sayfası aşağıdaki linkte. Velilerin de giriş yapabildiği sisteme dün gece saat 22.00'dan itibaren giriş problemi yaşanıyordu. Ancak bu aşılmış görünüyor. Öğrenci ve velilerin merak ettikleri sorulara yanıt aradıkları sistemle ilgili merak edilenler için haberimizin detaylarını inceleyebilirsiniz.

E-OKUL ÇÖKTÜ MÜ?

E-Okul VBS ekranında dönem sonlarında yoğunluk nedeni ile giriş sıkıntısı yaşanıyor. Yoğunluğun azalması ile birlikte sitemin eski durumuna gelmesi bekleniyor.

E-OKUL NE ZAMAN KAPANACAK?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, bakım ve onarım zamanları haricinde kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Dönem sonlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle girişlerde aksaklıklar yaşanabilmekte, bu durum ise öğrenciler tarafından E-Okul VBS'nin kapatıldığı şeklinde yorumlanmaktadır. E-Okul karne döneminde öğrencilerin erişimine açık olmaya devam edecek.

E-OKUL NOT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne başarılı bir giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan “Not Bilgisi” seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan pencerede öğrencinin not bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz. Not bilgileri arasında öğrencinin yazılı ve sözlü sınavlardan aldığı notlar, performans/proje ödevinden aldığı notlar gibi notlar ve ortalamalar yer almaktadır.

E-OKUL GİRİŞ: VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

DİKKAT! SAHTE UYGULAMAYLA BİLGİLERİNİZ ÇALINABİLİR

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan’dan uyarılar geldi. Mobil uygulama mağazalarında yer alan sahte uygulamalara karşı vatandaşlara uyarıda bulunan Sayan, bu konuda yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

“Mobil uygulama mağazalarında vatandaşlarımızın kişisel verilerini elde etmeye yönelik olarak bazı uygulamalar yer almakta. Yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde E-Devlet, SGK, HGS, E-Okul gibi popüler isimlere sahip 40 civarında uygulamadan 32’sinin sahte olduğunu ve bu sahte mobil uygulamaların bir kısmının zararlı aktivite içerdiğini tespit ettik. İsmi SGK, HGS, E-Okul olan sahte uygulamalardan 32’sinin vatandaşların verilerini alabildiğini tespit ettik ve bu uygulamalar kurulum esnasında gereksiz izin istemekte, kişisel verilere ulaşabilmekte. Bir diğer sahtecilik uygulaması da bankacılık uygulamalarında görülüyor. Kişilerin SMS bilgisine kadar erişim izni alan sahte uygulamalar bankacılık uygulamalarındaki bir defaya mahsus üretilen şifrelerin dolandırıcılık faaliyetlerine ulaşmasına yol açabiliyor. Bu konuda vatandaşlarımız sadece bilenen mecralardan bu uygulamaları indirmeli, mağazalardaki uygulamaların sahte olup olmadığını anlamak için ise indirme sayısı, kullanıcı yorumları, yayıncı ve iletişim bilgilerine bakması gerektiği konusunda uyarmak istiyorum.”

ÖĞRENCİLERİN DEVAMSIZLIK HAKKI KAÇ GÜN?

Lise öğrencilerinin en çok merak ettiği konulardan birisi ise bir eğitim yılı içerisinde kaç gün devamsızlık haklarının olduğu sorusudur. Bundan bir önceki yönetmeliğe göre lise öğrencilerinin 20 gün özürsüz ve 20 gün özürlü olmak ile birlikte 5 gün de okul idaresinin izin verme hakkı ile birlikte toplamda 45 gün devamsızlık hakları bulunuyordu. Ancak yeni yönetmelik doğrultusunda 2016 – 2017 eğitim öğretim döneminde gerçekleşmiş ve 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılında da gerçekleşecek olan lise öğrencilerinin devamsızlık hakkı özürsüz 10 güne düşürülmüştür.

İLGİLİ HABERMEB Müsteşarı açıkladı: İşte TEOG'un yerine gelen 3 çemberli sistemMEB Müsteşarı açıkladı: İşte TEOG'un yerine gelen 3 çemberli sistemİLGİLİ HABERMEB çalışma takvimi: 15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr yani yarıyıl tatiline ne kadar var?MEB çalışma takvimi: 15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr yani yarıyıl tatiline ne kadar var?

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:5108.01.2018
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more