Reklamsız Sözcü

Burçlar ve hayvanlar

1 Astroloji bir sembol dilidir. Gezegenler ve burçların sağlıktan mesleğe, minerallerden taşlara sembolize ettikleri bir çok konu bulunmaktadır. İşte gezegenler ve burçların sembolize ettikleri hayvanları sizler için hazırladım.
2 Koç ve Akrep, Yöneticileri Mars: Ağaçkakan, kartal, karga, atmaca, şahin, doğan, panter, kaplan, kurt, akrep, örümcek, köpekbalığı, tüm zehirli yılan ve böcekler ile tüm avcı hayvan ve kuşlar.
3 Boğa ve Terazi, Yöneticileri Venüs: Serçe, kumru, kuğu, kırlangıç, geyik, yunus, tavus kuşu, ardıç kuşu, iskele kuşu, keklik, sülün, tavşan, keçi, panter, arı, kelebek, ıstakoz, som balığı.
4 İkizler ve Başak, Yöneticileri Merkür: Karınca, arı, tilki, tazı, tavşan, maymun, papağan, sincap, gelincik, sırtlan, örümcek, bülbül, kırlangıç, karga ve hızlı hareket eden sürüngenler.
5 Yengeç, Yöneticisi Ay: Boğa, öküz, inek, at, yengeç, kurbağa, kaz, ördek, tavuk, su samuru, istiridye, tavşan, kabuklu deniz hayvanı, karides, sümüklü böcek, kaplumbağa, köpek, kedi, fare, domuz, karada ve suda yaşayan tüm hayvanlar.
6 Aslan, Yöneticisi Güneş: Kartal, at, horoz, aslan, ateş böceği, tavus, deniz yıldızı, ayı, tarla kuşu, kuğu, bülbül, doğan, şahin, kedi ve tüm kedigiller.
7 Yay ve Balık, Yöneticileri Jüpiter: Fil, geyik, at, balina, öküz, yunus, kartal, tüm evcil hayvanlar, tavus kuşu, sülün.
8 Oğlak ve Kova, Yöneticileri Satürn: Yılanbalığı, denizde yaşayan omurgasız ve kabuklu hayvanlar, yarasa, baykuş, kedi, eşek, tavşan, köstebek, fare, kurt, ayı, timsah, deve, keçi, maymun, kaplumbağa, leylek, turna kuşu, pelikan, aslan, tüm yılanlar ve zehirli yaratıklar.