Ağaoğlu Kartal projesinde hisse devretti - Sözcü Emlak

Ağaoğlu Kartal projesinde hisse devretti

Şubat 11, 2014 |

17 Aralık operasyonunda gözaltına alınan ünlü işadamı Ali Ağaoğlu çok önemli bir gelişme yaşandı

Emlak Konut GYO’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Kartal’da hayata geçirilecek dev projede Ağaoğlu hisselerini ortağı DAP Yapı’ya devrettiği belirtildi.

Açıklamaya göre Ağaoğlu’nun şirketi olan Eltes İnşaat’ın sözleşmedeki payı yüzde 51’den yüzde 0,5’e gerilerken, Dap Yapı İnşaat’ın sözleşmedeki yüzde 49’luk payı yüzde 99,5’e yükseldi.

Ağaoğlu’ndan yapılan açıklamada, ““DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz’ı desteklemek için projeye girmiştik. DAP Yapı bu projeyi pilot firma olarak sürdürüyor. Bizim de bu projede Eltes İnşaat olarak ortaklığımız devam ediyor. DAP Yapı’nın pilot ortaklığında Eltes İnşaat’ın  % 51 olan hisse oranı % 0,5 olarak değişmiştir. Projeyi destekleme pozisyonumuzda bir değişiklik söz konusu değil. Bu gelişmeleri kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.” denildi.

17 Aralık operasyonundan hemen önce Ali Ağaoğlu, gazetecilere Kartal projesinin Ocak ayının ortasında tanıtılacağını belirtmişti.

Kayıkla gezeceğim demişti

Emlak Konut GYO tarafından satışa çıkardığı Kartal arsası ihalesi 25 Aralık 2012 tarihinde yapılmıştı. 64 bin 502 metrekare büyüklüğündeki arsa için düzenlenen ihaleyi Ağaoğlu- Dap Yapı ortaklığı 1 milyar 335 milyon liralık teklifte kazanmıştı. Ağaoğlu ihale günü, “Kartal bölgesinde güzel ve yeni projeler geliştireceğiz. Maslak 1453’te atla gelmiştim burada da kayıkla gezeceğim” açıklamalarında bulunmuştu.

141 bin 896 metrekarelik inşaat alanına sahip olan arsada 122 bin 271 metrekarelik konut+hizmet alanı inşaatı, 11 bin 614 metrekarelik özel sağlık tesisi inşaatı, 4 bin 501 metrekarelik özel eğitim tesis inşaatı ve 3 bin 509 metrekarelik ticari alan inşaatı yapılabilecek.

YORUMLAR

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sözcü veya sozcu.com.tr sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

Babacan Yapı’dan üç yeni proje

Değerli lokasyonlarda satın aldığı arsalar üzerine en ileri mimari teknikleri kullanarak modern yapılar inşa eden Babacan Yapı, arazi portföyünü genişletiyor.

Physkos Property ile Londra’da yatırım

Physkos Property, doğru lokasyonda, doğru projeyi, doğru bir bütçe ile bulmaya odaklanıyor ve müşterileri ile buluşturuyor.

Ant Yapı Frasers Hospitality ile el sıkıştı

Ant Yapı’nın Ümraniye’deki Antasya Residence projesi Fraser Place Antasya İstanbul adıyla Anadolu yakasına “Lüks Servisli Residence Daireler” konseptini getiriyor.

Nef’ten tahvil ihracı

Timur Gayrimenkul (NEF) Sermaye Piyasalarında gerçekleştirdiği başarılarına bir yenisini daha ekledi. İlk tahvil ihracından sonra 2. tahvil ihracında da talep, ihracı geçti

Nurol’dan gayrimenkule 855 milyon dolar yatırım

Nurol GYO, Mecidiyeköy, Güneşli ve Seyrantepe’de ‘hayata yatırım’ mottosuyla inşa ettiği üç projeye toplam 855 milyon dolar yatırım yapacak.

Gülsa ile stil sahibi olun

Gülsa İnşaat’ın ‘Yılın En Stil Konut Projesi’ ödülüne layık görülen Gökdeniz Kartal, hem göze hitap ediyor hem de konforlu. Tasarımın yanı sıra yeşil alanların büyüklüğü de öne çıkıyor

Europen Property Awards’tan Nef’e 3 ödül!

Yaratıcı buluşları ile sektörü ilklerle tanıştıran gayrimenkul sektörünün yenilikçi markası Nef, İngiltere’de yapılan European Property Awards’dan 3 ödülle döndü.

Rotana ve DAP Yapı ilk iki otelini Türkiye’de açtı

Dünyanın önde gelen uluslararası otel zincirlerinden olan ve Orta Doğu, Afrika, Güney Asya, Doğu Avrupa’da hızla büyüyen Rotana, İstanbul’da iki otelle hizmet vermeye başladı.