Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Annelerin daha uzun süre emzirebilmesi için…
Annelerin daha uzun süre emzirebilmesi için…
İşe geri dönen ya da bebeğinden gün içinde ayrı kalmak durumunda olan annelerin sağdıkları süt biberonla verildiğinde, emzirmenin sürekliliği etkilenir. Bebeğin içgüdüsel emme hareketini desteklemeyen biberon, zaman zaman emzirmenin terk edilmesine sebep olabilir ama artık bunun da bir çözümü var.
Alışveriş 8 Haziran 2017 - 15:10

Bebekler anne memesini damakları arasında sıkıştırır ve dilleriyle dalgaya benzer, peristaltik bir hareket uygulayarak sütü çıkarır. Bu hareket bir emzirme seansı içinde yaklaşık 800 ile 1000 kere tekrarlanır. Standart biberonlarla tanışan bebekler, bu içgüdüsel emme hareketini uygulayamadıkları için biberonu kabul etmezler; kabul ederlerse de anne memesini yeniden emmek istemeyebilirler.
shutterstock_247174669-1İşte tam bu noktada, Lansinoh’un Momma Biberon ve NaturalWave Biberon Emziği, bir nebze de olsa annelere yardımcı oluyor. Bebeklerin anne memesinden öğrenmiş oldukları peristaltik, dalgaya benzer emme hareketini emzik üzerinde uygulayabilmelerini sağlayan emzikler AVS hava giriş sistemi sayesinde, kolik sancısılarının da önüne geçmiş oluyor.

biberon-gorsel2
Etiketler