Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İşe başladığınızda da emzirmeye devam edebilirsiniz
İşe başladığınızda da emzirmeye devam edebilirsiniz
Çalışan anneler için en büyük sıkıntı, doğum izni sırasında bebeğini sık sık emzirebiliyorken işe döndüklerinde bu özel anların seyrekleşmesi. Annelerin çoğu ‘Ya eskisi kadar sık emziremediğim için sütüm azalırsa’ endişesi yaşasa da bunun çözümü çok basit.
Alışveriş 8 Ağustos 2017 - 13:05

Doğum, bir kadının yaşamındaki en mucizevi olay. Sonrasında bebeğinin en sağlıklı şekilde büyüyüp gelişmesini sağlamak da annenin en önemli görevi. Bunun için temel şart, ilk altı ay sadece anne sütü vermek. Uzmanlar bu dönemde bebeğin her istediğinde emzirilmesi gerektiği konusunda hemfikir. Çünkü anne sütü, bebeğin ideal gelişimi, zihinsel sağlığı ve hastalıklara karşı mücadele gücü bakımından hayati öneme sahip ama çalışan anneler için en büyük sıkıntı, işe döndüklerinde başlıylor. Bu özel anların seyrekleşmesinden dert yanıyorsanız iş yerinde sütünüzü sağarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Lansinoh Türkiye Marka Müdürü Gamze Ertaş “İşe başlayacak annelere en önemli tavsiyem, doğum izinleri bitmeden en az bir ay önce sütlerini günde en az bir kere sağarak derin dondurucuda saklamalarıdır. Böylece işe başladıklarında kendilerini çok daha rahat hissedebilirler. İşe başladıktan sonra da düzenli aralıklarla sütlerini sağmaya devam ederlerse, bebeklerinden ayrı kalsalar da onları anne sütü ile beslemeye devam edebilirler” diyor.
drobis_lansinoh_430 lansinoh-cam-biberonefb-03-07

Etiketler