Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Akıllı ev ürünleriyle yepyeni bir sistem
Akıllı ev ürünleriyle yepyeni bir sistem
LG, akıllı ürünleriyle kurduğu yeni sistemi Almanya’da tüketicilerle buluşturuyor. 1-6 Eylül arasında Berlin’de düzenlenen IFA 2017’ye konuk olan marka, sunduğu yenilikleri tüm dünyaya tanıtıyor.
Ev Dekorasyon 5 Eylül 2017 - 13:53

İKİ KİŞİSEL ASİSTAN HİZMETİ

Açık akıllı ev stratejisi alanındaki en popüler iki kişisel asistan hizmetini içine alacak şekilde genişleyen LG'nin akıllı ekosistemi artık Amazon Alexa ve Google Asistan platformları ile uyumlu.

WI-FI DESTEĞİ

LG, 2017'deki tüm cihazlarına Wi-Fi ekleyerek tüketicilerin bağlanma ve etkileşime geçmelerini kolaylaştırıyor. LG'nin kendi webOS akıllı platformunun desteklediği Akıllı InstaView Door-in-Door buzdolabı, Amazon Alexa sesli hizmetinin sağladığı tüm özelliklerle yüzde 100 uyumluluk gösteriyor. Alexa sahip olduğu 15 bin'den fazla beceriyle binlerce akıllı ev cihazını kontrol edebiliyor, müzik çalabiliyor, araba hizmetleri ayarlayabiliyor, ajandayı düzenleyebiliyor ve daha birçok şeyi yapabiliyor.

ifaa

AİLECE YARARLANABİLECEKSİNİZ

2017 için bir diğer yenilikse Google Asistan'ın Google Home, uygun bir Android telefon ya da iPhone kullanan tüm LG akıllı ev cihazlarıyla uyumlu olması. böylece tüketiciler hiçbir şeye ellerini sürmeden bağlı cihazlarını kontrol edebiliyorlar. Kullanıcılar, Google Asistan kullanarak çamaşırın ne zaman biteceğini kontrol edebilecek ya da buzdolabına biraz daha fazla buz üretmesini söylemek gibi birçok şeyi yapabilecekler. Google Home'daki Asistan, sesleri de ayırt edebildiğinden tüm aile bu özellikten yararlanabilecek.

ANONS ÖZELLİĞİ

LG Amazon Alexa ve Google Asistan'ın yanı sıra kendi akıllı ses platformu Deep ThinQ'ten de faydalanıyor. SmartThinQ dağıtım merkezi, LG'nin akıllı ev platformuna akıllı cihazlar kadar SmartThinQ alıcılarına Wi-Fi, Zigbee ve Bluetooth ile bağlanan geleneksel cihazlardan bilgi de toplayarak merkezi bir rol oynuyor. Bilgiler, LCD ekran üzerinde hatırlatma notu olarak gözükebilirken sahip olduğu hoparlörlerden anons da edilebiliyor.

ifa-smart-home

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.