Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Antre dekorasyonu özen ister
Antre dekorasyonu özen ister
Antre, bir mekana adım attığınız anda sizde o yaşam alanıyla ilgili önemli ipuçları verir. Birkaç önemli detay ve obje, girişi etkileyici bir hayata kavuşturabilir.
Ev Dekorasyon 9 Ekim 2017 - 15:41

ALANIN METREKARESİ ÖNEMLİ

Bir mekanın girişini düzenlemek için işe ilk önce boyutlarını belirleyerek başlamak gerek. Daha sonra sıra, eve girdiğinizde ve çıkarken size gerekli olabilecek objelerin listesini sıralamakta. Bu alanda girişi çıkışlarda mont ve ayakkabı giyip çıkarıldığından mekanı daraltacak uygulamalardan kaçınmakta yarar var…

metrekare-onemli-ic

İnce ve uzun bir masayı duvara yaslı şekilde kullanmak hem üzerine gerekli eşyaları koymanıza olanak verir, hem de alanı daraltmaz. Yapacağınız her uygulamanın antreyi güzel göstermenin yanı sıra, kullanım kolaylığı sağlaması da çok önemli.

DÜZENDEN VAZGEÇEMEYENLERE

Kullanıldıkları her alanda toplayıcı vazifesi gören objeler, antrede de çok işe yarayabilir. Tıpkı dekoratif sepetler gibi…

duzenden1-ic

Terliklerden şemsiyelere pek çok konuda toplayıcı olabilen sepetler, evin genel konseptine göre hasır ya da tel olabilir… Aynı şekilde alanı daraltmayacak boyutlardaki raflar da antrelere hem renk katıp hem de pratik çözümler sunabilir.

DUVARLARA DİKKAT!

Duvar, tüm yaşam alanlarına farklı bir hava katmak için kullanılabilen en önemli unsurlardan biri…

duvarlara-dikkat-ic

Örneğin eğer antreniz geniş bir portmanto kullanmaya elverişli değilse, duvara askılık monte edebilirsiniz. Konsol görünümü veren uzun raflara istediğiniz eşyayı yerleştirebilirsiniz. Sürekli anahtarını kaybedenlerdenseniz, girişe anahtarlarınızı asacağınız, notlarınızı yazabileceğiniz bir pano asabilirsiniz. Randevularınıza geç kalmamak adına duvar saati de asabilirsiniz.

BAŞARI DETAYLARDA SAKLI

Evinizin girişine kişiliğinizi yansıtacak dekoratif ürünler seçmek tamamen sizin zevkinize kalmış… Antrenizi büyük göstermek isterseniz aynalardan faydalanabilirsiniz. Böylece ekstra aydınlık da sağlayabilirsiniz.

ayna-ic

Büyük boyuttaki metal sanat eserleri ve fotoğraf çerçeveleri ile beraber küçük resimleri bir araya getirdiğinizde, dikkatlerin sepetlerinizin ve diğer dolapların üzerinden çekilmesini sağlayacaklardır. Aydınlatma yanında mumluklar da kullanarak eğlenceli aydınlatma yöntemlerine başvurabilirsiniz. Çiçekler evinizin girişine hayat ve çekicilik katar. Bu nedenle büyük ve küçük çiçekler için evinizde her zaman birkaç vazo bulunmasında fayda var. Değişik tepsi ve tabaklarla da aksesuarlarınıza güzel bir zemin oluşturabilirsiniz.

buyuk-ic
Etiketler