Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yatak satın alacaklara 7 altın öneri
Yatak satın alacaklara 7 altın öneri
Aklımıza takılan konular, gün boyu yüklendiğimiz stres, bulunduğumuz ortam, seyrettiğimiz film gibi pek çok faktör uykumuzu olumsuz yönde etkileyebilir. Bütün bu faktörler konusunda önlem alamasak da yatak seçimini doğru yapmak konforlu bir akşam geçirmenin altın anahtarıdır…
Ev Dekorasyon 18 Temmuz 2017 - 16:20

Yatış şeklinden sağlık sorunlarına, yatak satın alan herkesin seçimini pek çok kişisel ihtiyacı ve isteği etkileyebilir. Önemli olan, hem sağlık, hem de estetik açıdan tüm taleplere cevap verebilecek nitelikte bir ürün satın alabilmektir. İşte bu noktadan yola çıkarak alışveriş sürecinde size yardımcı olup fikir verebilecek bir rehber hazırlamak istedik:

AHŞAP VE VİDALANMIŞ: Uzun süreli kullanıma yönelik bir ürün tercih edeceksiniz, ahşap ve vidalanmış doğramalardan oluşan yatak kasaları sizi uzun yıllar memnun edebilir.
yatak4
HAMMADEYE DİKKAT!: Yatağın hammaddesinin ne olduğuna dikkat etmek, konfor sağlayan bir yatak sahibi olmak açısından çok önemlidir. O nedenle köpük, ipek, yün ve kaz tüyü yatakları satın almalısınız.

UZUN SÜRE KORUMA: Dolguları iç yaylara bağlı olan şilteler şekillerini daha uzun süre koruduğundan, bu özelliğe sahip yataklar kaliteleriyle uzun ömürlü olurlar.

yatak5
DESTEK VEREN TASARIMLAR: Sağlık açısından, vücudunuza destek veren yatar tasarımlarını tercih etmeniz gerekir. Örneğin yatak şiltesinin içinde ne kadar çok yay olursa, bu özellik o yatağın vücuda daha çok destek verdiğini gösterir.

SERT YATAKLAR DAHA SAĞLIKLI: Yatak seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden bir diğeri de, yatağın sertliği ve yumuşaklığıdır. Sert yataklar omurga sağlığı açısından daha uygundur. Kuş tüyü bir yatakta yatıyormuşsunuz hissi verse de yumuşak yataklar omurganın şeklini korumada etkili değildir.

yatak3

OMURGANIZIN ŞEKLİNİ ALSIN: En sert yatak en sağlıklısıdır diye düşünmek de yanlıştır. Kendi rahatınıza uygun olarak seçeceğiniz sertlikte bir yatak idealdir. Bu nedenle üzerine yattığınızda omurganızın şeklini alacak şekilde üretilmiş olması gerekir.

GARANTİ SÜRESİNE DİKKAT: Her eşyada olduğu gibi yatak satın alırken de garanti süresine ve kapsamına dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde aldığı üründen pişman olan bir tüketici konumuna düşebilirsiniz. Bazı markaların, üretim hatasından kaynaklı olarak, yatağın beklenmedik şekilde deforme olduğu durumlarda yatak değişimi dahi yaptığını unutmayın.