Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Alp Şen adı bu laboratuvarla yaşayacak
Alp Şen adı bu laboratuvarla yaşayacak
Alp Şen Vakfı, “İstanbul Tıp Fakültesi Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı”nı hayata geçiriyor.
Ünal DEMİRKAYA
Exclusive 25 Mayıs 2016 - 17:52

Alp Ali Şen'in arkadaşlarıyla birlikte başlattığı iyilik projesini devam ettirmek, başta çocuklar olmak üzere ilik nakli bekleyen hastalara yardım eli uzatmak amacıyla kurulan Alp Şen Vakfı, “İstanbul Tıp Fakültesi Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı”nı hayata geçiriyor.

vakif

Vakfın kurucuları Begüm Şen, Adnan Şen ile Ali Şen ve Süha Tanık'ın ev sahipliğinde, İstanbul Tıp Fakültesi Aziz Sancar Amfisi'nde düzenlenen toplantıya İstanbul Üniversitesi Rektörü, İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı ve İstanbul Tıp Fakültesi Başhekimi'nin yanı sıra iş ve cemiyet dünyasından çok sayıda seçkin isim katıldı.

Arzu Sabancı

Çocuk hastalıklarından korunma ve tedavi konusunda bilinç oluşturmak, yardıma muhtaç çocuklara destek olmak, daha fazla çocuğun kaliteli eğitim imkânlarına ulaşmasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Alp Şen Vakfı, ilk projesi “İstanbul Tıp Fakültesi Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı”nı hayata geçirdiğini açıklamak üzere bir toplantı gerçekleştirdi.

Aylin- Özcan Tahincioğlu

Vakfın İstanbul Üniversitesi ile yaptığı anlaşmayla hizmet vermeye başlayan “İstanbul Tıp Fakültesi Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı”, ülkemizin ve dünyanın her yerinden başta çocuklar olmak üzere ilik nakline ihtiyaç duyan hastalar için umut ışığı olacak.

Aylin-Yilmaz

JÜLİDE ATEŞ SUNDU

Alp Şen Vakfı'nın kurucuları Begüm ve Adnan Şen ile Ali Şen ve Süha Tanık'ın ev sahipliğinde düzenlenen organizasyona; İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahaüddin Çolakoğlu, İstanbul Tıp Fakültesi Baş Hekimi Prof. Dr. Şükrü Öztürk'ün yanı sıra iş ve cemiyet hayatından çok sayıda isim katıldı.

Begüm Şen - Monik İpeker

Berna Yılmaz, Okan Bayülgen, Arzu Sabancı, Gülşah-Ender Alkoçlar, Nevbahar Koç, Ronit Gülcan, Hülya Koçyiğit, Neslişah Alkoçlar, Aslışah Alkoçlar, Ayşegül Dinçkök, Revna Demirören, Aylin-Özcan Tahincioğlu, Sitare Akdilek, Fatoş Sarıgül ve Kaya Çilingiroğlu gibi isimlerin yer aldığı toplantının sunuculuğunu Jülide Ateş üstlendi.

Begüm Şen, Okan BayülgenBerrin OkçuCeren-AkıncıFunda-Hakkı-FilibeliRevna-DemirörenSema-Güral-SürmeliSevim-UyarSitare-Akdilek