Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bu sergi ‘Çocuklara iyi Gelecek’
Bu sergi ‘Çocuklara iyi Gelecek’
Elgiz Sanat Müzesi, 2 Haziran Perşembe günü çok özel bir sergiye ev sahipliği yapacak.
Ünal DEMİRKAYA
Exclusive 30 Mayıs 2016 - 16:30

Koruncuk Vakfı'nın, Kiehl's'ın katkılarıyla başlattığı “Çocuklara iyi Gelecek” adlı projesine destek veren, sanat, spor, cemiyet ve iş dünyasının önde gelen ünlü isimlerinin düşüncelerini, Sanatçı Leo Lunatic'in duvarlara yansıttığı graffiti sergisi, 02 Haziran Perşembe günü Elgiz Sanat Müzesi ev sahipliğinde açılıyor. Halit Ergenç, Ozan Güven, Melisa Sözen, Mehmet Günsür, Mert Fırat, Mehmet Okur, Serkan Altunorak, Engin Öztürk, Aras Bulut İyinemli, Murat Özyeğin, Merve Gürsel, Aliye Simavi, Banu Çarmıklı, Tansa Mermerci, Pırıl Güleşçi Arıkonmaz, Emek Saran, Jülide Ateş, Yankı Yazgan, Suzan Toplusoy, Dr. Emek Saran, Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Levent Erden ve Engin Hepileri gibi değerli isimlerin ülke genelindeki çocuklara iyi geleceğini düşündükleri konulara dikkat çekmek ve farkındalık sağlamak amacıyla destek verdiği proje, Koruncuk Vakfı Başkan Yardımcısı Berrin Yoleri'nin katkılarıyla hayata geçiyor.

İLK SOLO SERGİSİ

“Çocuklara İyi Gelecek” proje sergisi, sanatçı Leo Lunatic'in ilk solo sergisi olmasının yanı sıra, Türkiye’de solo bir sanatçı tarafından direkt olarak duvara uygulamalı olarak yapılan ilk graffiti sergisi olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Sevdiği ünlü isimlerin çizimlerine sahip olmak isteyen sanatseverler için, çizimlerin baskılı olduğu tişört, çanta ve şapkalar ve eserlerin imzalı reprodüksiyonları, sergi alanında satışa sunulacak. Bu satışlardan elde edilecek tüm gelir Koruncuk Vakfı'na bağışlanacak.

Son güncelleme: 16:38 - 30.05.2016