Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diyabetli çocuklar yararına buluştular
Diyabetli çocuklar yararına buluştular
ÜLKEMİZDE diyabetli çocuklar konusunda bilinç düzeyini arttırmak ve farkındalık yaratmak için 28 ünlü ressam bir resim sergisinde buluştu.
Ünal DEMİRKAYA
Exclusive 16 Kasım 2016 - 01:18

ÜLKEMİZDE diyabetli çocuklar konusunda bilinç düzeyini arttırmak ve farkındalık yaratmak için 28 ünlü ressam bir resim sergisinde buluştu. İnsülini keşfeden Banting'in doğum günü olan 14 Kasım günü İstanbul Taksim'deki Abacı Sanat Galerisi'nde açılışı yapılan sergide 39 adet sanat eseri sergilendi. Serginin açılış davetinde iş, sanat ve cemiyet hayatının ünlü isimleri bir araya gelirken serginin küratörlüğünü ve organizasyonunu üstlenen Mihriban Öztürk davette ev sahipliği yaptı.

29

Serginin küratörlüğünü ve organizasyonunu üstlenen başarılı sanat galerisi koordinatörü Mihriban Öztürk, sergiye gösterilen ilgiden ve böyle bir organizasyonda bulunmaktan gurur duyduğunu belirtti.

15

Duygulu konuşmasıyla ressam Devrim Erbil geceye damga vuran isimlerin başında geldi.

3

Sergiden elde edilen gelir Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği tarafından konuyla ilgili farkındalığın yaygınlaştırılması amacıyla değerlendirildi.

28

Ressam Bedri Baykam bağışladığı üç eseriyle hayranlarını ve diyabetli çocukları sevindirdi.

32

Tablolarında psikanalizi işleyen ünlü ressam Ayşenur Kaya kişilerin kendisiyle yüzleşmesini sağlıyor.

14