Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
DSD Kermesi geleceğe umut olmaya devam ediyor
DSD Kermesi geleceğe umut olmaya devam ediyor
Down Sendromlu bireylerin mutlu, bağımsız ve üretken hayatlar kurabilmesi için çalışan Down Sendromu Derneği (DSD), geleneksel kermesini 27 Ekim tarihinde Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleştirdi.
Ünal DEMİRKAYA
Exclusive 28 Ekim 2016 - 13:16

Down Sendromlu bireylerin toplumla bütünleşen bir yaşam kurabilmelerini sağlamaya; toplumun engellilik algısını geliştirmeye; uluslararası platformda Down Sendromu ile ilgili araştırmaları takip ederek Türkiye’de de uygulanmasını sağlamaya yönelik çalışmalarıyla öne çıkan ve bu alanda gelişime liderlik eden projeler üreten Down Sendromu Derneği çalışmalarına devam edecek.

ayse-cevahiraytul-turkmen-tulay-bourne

ÖZEL AVANTAJLI FİYATLAR

Kermesin gerçekleşmesindeki en büyük desteği veren NEF ve Hilton Bomonti Down Sendromu Derneği Yönetim Kurulu ve gönüllülerinin ev sahipliğinde düzenlenen kermeste tanınmış markalar da stantların da ürünlerini sunarak destek verdi.

demet-durgut-fery-elhadef-vanessa-r-taragano-nilufer-yoruger

Sanat, iş ve cemiyet hayatının tanınmış isimlerinin katıldığı kermeste Türkiye'den ve dünyadan seçkin markaların katılımı ile takıdan giyime, dekorasyon ve aksesuardan kitaba hediye seçenekleri Down Sendromu Derneğine özel avantajlı fiyatlarla satışa sunuldu.

renee-saban-aytul-turkmenisil-alben-2

Etkinliğin en ilgi çekici bölümlerinden olan Down Sendromlu gençlerden oluşan dans grubunun nefis gösterisi izleyenler tarafından büyük beğeni ve takdir aldı.

dans-1dans-5dans-6

Kermeste elde edilen tüm gelir Down Sendromu Derneği'ne aktarıldı.

eda-taspinar