Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Geleneksel alışveriş şenliği bitti
Geleneksel alışveriş şenliği bitti
Alışveriş Şenliği’ni, bu yıl 2-3 Mayıs tarihleri arasında Four Seasons Hotel Bosphorus’da Türkiye’nin önde gelen markalarının yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.
Ünal DEMİRKAYA
Exclusive 4 Mayıs 2016 - 16:36

ÇABA Derneği, gelirini sosyal sorumluluk ve eğitim projelerine aktarmak üzere her yıl düzenlediği Alışveriş Şenliği'ni, bu yıl 2-3 Mayıs tarihleri arasında Four Seasons Hotel Bosphorus'da Türkiye'nin önde gelen markalarının yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplumun ihtiyaç duyulan her alanında gerçekleştirdiği yardım faaliyetleri ile bugüne kadar pek çok projeye imza atan ÇABA Derneği'nin gelenekselleşen kermes etkinliği bu yıl 7. defa düzenlendi. Dernek Başkanı Özlem Zehebi, Başkan yardımcısı Mehtap Kahraman, Organizasyon Komitesi Başkanı Alev Kaman, yönetim kurulu üyeleri ve tüm ÇABA gönüllüleri ev sahipliğinde gerçekleştirilen kermese, aralarında Ayşegül Dinçkök, Nadire İçkale, Şebnem Çapa, Pınar Altuğ, Dilek Toner, Güliz Onursal, Aslı Şen, Sinem Güven, Zeynep Ilıcalı gibi isimlerin markalarının standlarının da bulunduğu 140 marka katılarak destekte bulundu.

Aslışah Alkoçlar
Kermesin ikinci gününde Revna Demirören, Simla Bayazıt, Yasemin Kamhi, Füsun Topbaş, Yelda Elmas, Sedefhan Oğuz, Ceylan Çapa, Aslışah Alkoçlar, Nüket Duru, Esra Erol, Nebahat Çehre, İdil Fırat gibi isimler katılarak çocukların eğitimine destekte bulundular.

 

Ayşe Hatun Önal

KERMES ÇABA ÇAM YARARINA

Kermesten elde edilen gelir, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi bünyesinde bulunan eğitim merkezleri “Çaba Çok Amaçlı Sınıf”lara (ÇABA ÇAM) aktarılacak.  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ÇABA ÇAM (Çok Amaçlı Erken Çocukluk Eğitimi Merkezi) Projesi, Üniversite, Yerel Yönetim ve Sivil Toplum Örgütleri'nin paydaşlarının koordinasyonu ve işbirliğine güzel bir örnek model teşkil edecek şekilde ÇABA Derneği sponsorluğunda ve Çanakkale Kepez Belediyesi desteğiyle 2008 yılı Mart ayından itibaren Eğitim Fakültesi'ndeki mekanında hayata geçirilmiştir. Proje kapsamında bugüne kadar 4-6 yaş arasında toplam 120 çocuk, aile ve 200'e yakın hizmet öncesi öğretmen adayına eğitim sağlanmıştır.

Begüm Tacir

OYUNCAK DEĞİŞİM ATÖLYESİ

Projenin temel amacı, toplum katılımlı işbirliklerinin oluşturulması yoluyla özellikle gelişimsel olarak risk altında olan dezavantajlı çocuklar ve aileleri için erken çocukluk hizmetlerinin sağlanmasıdır. Bir diğer önemli amacı ise, hizmet öncesi öğretmen adaylarının teori ile pratiği bir araya getirmeleri ve yaparak-yasayarak öğrenmeleri için onlara uygun fırsatlar sağlamaktır.

 

Burcu Karabacak

Proje, 2008-2012 yılları arasında ‘Prof. Dr. Suzan Erbas Çok Amaçlı Erken Çocukluk Eğitimi Sınıfı', 2012-2015 yılları arasında da ‘ÇABA Çok Amaçlı Erken Çocukluk Eğitimi Sınıfı' adıyla Eğitim Fakültesi Anafartalar Yerleşkesi'nde hizmet vermiştir. Birim, 2015-2016 Eğitim-Öğretim dönemine Terzioğlu Yerleşkesi'ndeki yeni binasında ‘ÇABA ÇAM Çok Amaçlı Erken Çocukluk Eğitimi Merkezi' olarak başlamıştır.

Gamze Karaman

Ayrıca birim bünyesinde, farklı illerdeki eğitim kurumlarının oyuncak, kırtasiye malzemesi vb. ihtiyaçlarına destek olmak amacıyla da ‘Kozalak Oyuncak Değişim Atölyesi' kurulmuştur.

İdil Fırat

 

Yasemin Kamhi

 

Revna-Demirören