Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Suzan Sabancı Dinçer’e liyakat nişanı
Suzan Sabancı Dinçer’e liyakat nişanı
Lüksemburg Grand Dükü’nün, vatandaş olmayanlara nadiren verdiği “Komutanlık Liyakat Nişanı - Commandeur de l'Ordre de Mérite”na Türkiye’de ilk kez Suzan Sabancı Dinçer layık görüldü.
Ünal DEMİRKAYA
Exclusive 2 Haziran 2016 - 12:48

Lüksemburg Grand Dükü Henri Albert GabrielFélix Marie Guillaume, “Komutanlık Liyakat Nişanı”nı iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesinde önemli katkıları bulunan Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye Suzan Sabancı Dinçer’e verdi. Düzenlenen törende Suzan Sabancı Dinçer'e Liyakat Nişanı'nın yanı sıra Grand Dük'ün kendisine hitaben yazdığı “Liyakat Nişanı Belgesi”ni de sunan Lüksemburg Büyükelçisi Arlette Conzemius, şöyle konuştu:

“Lüksemburg Fahri Konsolosumuz Suzan Sabancı Dinçer, iki ülke arasında işbirliği fırsatları yaratma konusunda önemli katkılarda bulunuyor. Dinçer, Kasım 2013’te Majesteleri Lüksemburg Grandükü ve Grandüşesi ile delegasyonunu, Türkiye’ye yaptıkları ilk resmi ziyarette Sakıp Sabancı Müzesi'nde ağırladı. Lider bir iş kadını olarak Suzan Sabancı Dinçer, İstanbul’da Lüksemburg için büyük bir değer teşkil etmektedir. Üstün işbirliği için kendisine teşekkür ederiz. Türkiye ve Lüksemburg arasındaki ikili ilişkilerin güçlendirilmesi konusunda desteklerinin devamını ümit ederiz.”

suzan-sabanci-ic

“ONUR DUYUYORUM”

Fahri Konsolos olarak, iki ülke arasındaki ticaretin daha da geliştirilmesi için üst düzeyde gördüğü iyi niyetin çalışmalarına her zaman cesaret verdiğini belirten Suzan Sabancı Dinçer de, “Bu değerli Nişan’ı Türkiye’de ilk kez alarak ülkemize getirmiş olmaktan onur duyuyorum” dedi ve ekledi: “Türkiye ile yakın ilişkileri bulunan Lüksemburg, her şeyden önce, istikrarlı ekonomik ve politik sistemleriyle iş dünyası için de büyük önem arz ediyor. Fahri konsolosluğunu gururla yürüttüğüm Lüksemburg'un, Türkiye’nin Avrupa Birliği projesine en önemli desteği sağlayan ülkeler arasında bulunması benim için ayrı bir önem taşıyor. Bu nişanı, ülkelerimiz arasındaki sıcak ilişkinin her zaman canlı tutulması için yaptığım çalışmalarda bana destek olan herkes adına alıyorum ve teşekkürlerimi sunuyorum” Lüksemburg Komutanlık Liyakat Nişanı, Lüksemburg'un “Ulusal Günler”inde ülke milletvekillerine, meclis komisyon üyelerine, önemli başarılar göstermiş üst düzey memurlara, ekonomik, sosyal, kültürel ya da spor alanlarında topluma önemli katkıları olanlara ya da gönüllü kişi ve kuruluşlara veriliyor.