Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tasarım Tomtom Sokakta
Tasarım Tomtom Sokakta
20-23 Ekim tarihlerinde tasarımın kalbi Tomtom sokakta attı.
Ünal DEMİRKAYA
Exclusive 24 Ekim 2016 - 14:42

İstanbul'un kendine özgü dokusuyla en özel bölgelerinden biri olan Tomtom Mahallesi, 20-23 Ekim tarihleri arasında tasarım dünyasının renkleriyle yenilendi.

tomtom

Zengin tarihi ve geçmişi bugüne taşıyan mimarisi ile yeme-içme mekânlarından sanat galerilerine, müzelerden tasarım mağazalarına, yaratıcılığın merkezi olmaya aday Tomtom Mahallesi, tasarımı İstanbul'un kalbine taşımak için özel bir etkinliğe ev sahipliği yaparak, İstanbul’u yaşamayı bilen ve hikâyelerinden eserler üreten yaratıcı insanlar eşliğinde İstanbul'un en güzel sokaklarından biri olan Tomtom Kaptan Sokak’ta buluştu.

tomtom4
50 stant ve 30'a yakın mağazada 100'ün üzerinde tasarımcı; etkinlikte bir araya geldi. Gün boyu sergi alanlarını ve stantlarını gezen ziyaretçiler akşamüstü ise canlı müzik performanslarını dinleme fırsatı yakaladı. Tomtom Mahallesi'nin yaratıcı havasını güçlendirmek, yeni bir soluk getirmek amacıyla Hakan Kodal, Bahar Korçan, Serra Arıkök ve Ayşegül Temel inisiyatifinde kurulan “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliğinin ana sponsorluğunu, Tescilli Markalar Derneği (TMD) ve Bankalararası Kart Merkezi (BKM) üstlendi.

tomtom3

Katılımcı tasarımcılar arasında yer alan Arzu Kaprol, Bahar Korçan, Ceylan İnsel, Mehtap Elaidi, Ümit Ünal gibi isimler gün boyu stantlarında ziyaretçilerle buluştu. İş ve sanat dünyasının önde gelen isimleri de etkinliğin ziyaretçileri arasındaydı. Arzum Onan, Azra Akın, Aslı Pasinli, Ayşe Özyılmazel, Berna Laçin, Derya Alabora, Duygu Yetiş, Ebru Cündübeyoğlu, Emine Kamışlı, Esra Kaktüs, Füsun Kuran, Gamze Cizreli, Günseli Kato, Levent Erden, Melisa Sözen, Rana Tabanca, Revna Demirören, Tansa Mermerci, Yılmaz Yılmaz gibi isimler etkinliği ziyaret etti.

arzukaprol
Tasarım Tomtom Sokakta katılımcılarının stantlarının bulunduğu bina üzerinde, Bahar Korçan ve ekibinin hayata geçirdiği enstalasyon ise büyük ilgi gördü. “Tasarım Tomtom Sokakta”nın Yaratıcı Direktörü olarak Bahar Korçan, çalışmanın ana fikriyle ilgili, “Evrende var olmuş her parçanın birbiri ile olan iletişimi sonucu, herkesin bütünü oluşturan elemanlar olduğundan hareket ederek hazırladığımız bir tasarım oldu. Yaşamda hepimizin birbirimize bağlı olduğunu hatırlatmak istedik” dedi.

tomtom5

Tomtom Garaj, İtalyan Lisesi, Tomtom Gardens Avlusu, Tomton Kaptan Sokak, Boğazkesen Pop-Up Mağazalar, Tomtom Mahallesi katılımcı mağazalarında gerçekleşen etkinlik, 23 Ekim Pazar akşamına kadar devam eden etkinlik, tasarım severlere 4 keyifli gün yaşattı.

Ebru Cündübeyoğlu
ebru-cundubeyoglu

Arzum Onan
arzum-onan

Derya Alabora
derya-alabora
Ayşe Özyılmazel
ayse
Azra Akın
azra-akinBerna- Ada Laçin
berna_ada-lacinMehtap Elaidi

mehtap-elaidi

Son güncelleme: 14:44 - 24.10.2016