Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
TOG Bazar bu kez çocuk hakları için başlıyor
TOG Bazar bu kez çocuk hakları için başlıyor
Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan TOG Bazar, çocukların daha iyi bir dünyada yaşayabilmesi için ‘Çocuk Hakları’ konusuna dikkat çekmeyi hedefliyor.
Ünal DEMİRKAYA
Exclusive 27 Mayıs 2016 - 02:31

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) tarafından bu yıl 10'uncusu düzenlenecek olan TOG Bazar, çocukların daha iyi bir dünyada yaşayabilmesi için ‘Çocuk Hakları' konusuna dikkat çekmeyi hedefliyor.

GEÇTİĞİMİZ yıl 511 bin TL bağış sağlayan ve 2.284 ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşen TOG Bazar, bu sene 30 Mayıs Pazartesi günü Esma Sultan Yalısı'nda düzenlenecek. Konu çocuklar olunca iş, cemiyet ve sanat dünyasından anneler, çocuklarıyla beraber fotoğraf sanatçısı Zeynel Abidin Ağgül'ün objektifinin karşısına geçerek, Birleşmiş Milletler'in Çocuk Haklarına Dair Sözleşmesi'nden yola çıkarak üretilen sloganlara destek verdiler.

TOG Bazar, 2005 yılından bugüne kadar elde ettiği 3 milyon 402 bin TL bağışla 28.355 gencin sosyal sorumluluk eğitimi almasına destek oldu. Bu yıl çekilen kampanya fotoğraflarıyla ünlüler ve çocukları, anlamlı mesajlar verdi.

37

Selin Kozak, Kayra Kozak
“Çocuklara yönelik şiddete hayır”

39

Irmak Köseoğlu, Murat ve Hakan Köseoğlu
“Eğitim her çocuğun temel hakkıdır”

40

Azer Polat, Benjamin Ali Hakko
“Çocukların hepsine eşit ve adil yaklaş”

38

Nazlı Sert, Ünsal Sert
“Her çocuk hak sahibi bir bireydir”

36

Pınar Sabancı, Yalçın Sabancı
“Sağlıklı çocuklar, sağlıklı toplumlar”

35

Edwina Sponza, Ege ve Yaz Özyeğin
“Çocukların fikrine saygı duy”