Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Türk iş adamına Japon İmparatoru’ndan madalya
Türk iş adamına Japon İmparatoru’ndan madalya
Anadolu Grubu’nun CEO’su ve yönetim kurulu başkanı olan Tuncay Özilhan, Türk-Japon ilişkilerine katkılarından dolayı Japon İmparatoru ve Başbakanı adına verilen özel bir madalyayla ödüllendirildi.
Ünal DEMİRKAYA
Exclusive 10 Mayıs 2016 - 12:34

Japonya Hükümeti, ülkesinin siyaset, diplomasi, sanayi, ekonomi, bilim ve kültür gibi alanlardaki gelişmesine önemli katkıda bulunan kişilere her yıl ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde iki kez nişan takdim ediyor.

tuncay-ozilhan-ic-y

 

Tuncay Özilhan da Türkiye ve Japonya arasındaki ekonomi ilişkilerinin geliştirilmesine ve karşılıklı anlayışın güçlendirilmesine önemli katkılarda bulunması sebebiyle ‘The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star' nişanı (Altın ve Gümüş Yıldız, Yükselen Güneş Nişanı) takdim edildi. 2008-2012 yılları arasında DEİK Türk Japon İş Konseyi Başkanı olarak görev yapmış olan Özilhan'a nişanı, Tokyo’da düzenlenen törenle bizzat Japon İmparatoru Akihito tarafından takdim edildi.

izzet-yasemin-ozilhan-ic-3

Tuncay-Emine Özilhan, Büyükelçilik'te nişan töreninden sonra hatıra fotoğrafı çektirdi. Tuncay Özilhan'ın oğlu İzzet Özilhan'ın eşi Yasemin Özilhan, kayınpederinin bu başarısından duyduğu gururu, sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğrafla sergiledi. Tuncay ve Emine Özilhan çifti halen Tokyo’da bulunuyor.

Son güncelleme: 15:28 - 10.05.2016