Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yatçılık kültürünün yazılı olmayan kuralları
Yatçılık kültürünün yazılı olmayan kuralları
Yatçılık dergilerinde yayınlanan yazılarıyla fenomen haline gelen Emir Kunt, 2012 yılında piyasaya çıkardığı ilk kitabı ‘Beyaz Türk Yatçıları’ndan sonra ikinci kitabını da sevenleriyle buluşturuyor.
Ünal DEMİRKAYA
Exclusive 11 Haziran 2016 - 00:14

Yatçılık dergilerinde yayınlanan yazılarıyla fenomen haline gelen Emir Kunt, 2012 yılında piyasaya çıkardığı ilk kitabı ‘Beyaz Türk Yatçıları'ndan sonra ikinci kitabını da sevenleriyle buluşturuyor. İşadamı kimliğinin yanı sıra tekne ve deniz tutkusuyla bilinen Emir Kunt'un ikinci kitabının adı ise ‘Armatore'. Kunt'un yeni kitabı, dört yıl önce bir arkadaşının teknesini Türkiye'ye getirmeye gittiklerinde Adriyatik'i geçerken yazılmış. Emir Kunt, özgün dili ve ironik üslubuyla tekneciliği ve yatçılık kültürünü meraklıları için kaleme almış. Zamansız yazılar yazan ismin, yazılı olmayan yatçılık adabıyla ilgili tespitleri dikkat çekiyor. Tıpkı ilkinde olduğu gibi yeni kitap da deniz tutkunlarının kütüphanesinde bulunması gereken, yaza neşe katacak bir başucu eseri niteliğinde.

57
Etiketler