Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Arap mezelerinin tadına bakın
Arap mezelerinin tadına bakın
Akabe benim için her açıdan farklı bir tecrübe oldu diyebilirim.
Ebru ERBERDİ
Gurme 17 Mayıs 2016 - 09:13

Antik şehir Petra kendinizi Indiana Jones filminde hissettiren gerçekten büyülü bir yer..Wadirum çölü çok egzotik ve aynı zamanda kayak için çok keyifli bir yer… Bizim gastronomi durağımız Akabe’nin göz bebeği restoranı Ali Baba ve aynı zamanda oteller hariç tek içki veren restoranı… Arap mezelerinin çok güzel yorumunu bu restoranda bulabilirsiniz. Arap ülkelerinde balık restoranlarında bizim kebapçıların mezeleri var.

lubnan-ic-2

Genelde Ortadoğu mutfağında Lübnan gerçekten çok sözü geçen bir mutfak. Arak rakısı bile Ürdün’ün markaları olmasına rağmen Lübnan markalarını tavsiye ediyorlar. Restoranda arak rakısının servis edilişi bile bir incelikle yapılıyor. Ürdün Avrupa ülkelerine kıyasla çok geride ve bize aslında yakın gibi gözüken ama çok uzak bir kültüre sahip.

lubnan-ic

ALİ BABA’YA MUTLAKA UĞRAYIN

Restoran genelde erkek ağırlıklı ama otellerin o kadar tavsiye ettiği bir restoran ki belirli bir saatten sonra artık sadece Rusları ağırlıyorlar. Ulusal havayolu şirketimizin açtığı direkt uçuş hattı en çok da Almanlara ve Ruslara yaradı. Ali Baba bizim aileler için olan kebapçılar tadında.

lubnan-ic-3

Favorilerim meze olarak başta babagannuş, tabii ki humus, shanklish(peynir salatası)…Turşuları çok lezzetli çünkü fazla sarımsaklıydı.

lubnan-ic-4

Ana yemek olarak ya Şefin karışık sıcak balık tabağı ya da kocaman ızgara karidesler size tavsiye ederim… Akabe’de muhakkak Ali Baba’da yemek yiyin.

Son güncelleme: 09:14 - 17.05.2016