Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Babylon’da Türk lezzetleri
Babylon’da Türk lezzetleri
Babylon’dan içeriye adım attığınız anda, atmosferin değişmesiyle birlikte sanki zamanda yolculuk yapmış gibi hissedeceksiniz.
Gurme 23 Mart 2016 - 09:12

Babylon Miami Beach, rahat, konforlu ve elegant bir atmosferde Türk mutfağına dair güzel ve özel lezzetlerin sunulduğu bir restoran. Türk mutfağının yemekleri, canlı performanslarla, danslarla ve müziklerle birlikte, eşsiz bir lezzete dönüşüyor. South Beach'in kalbindeki Babylon, özellikle turistler için ideal bir durak haline geliyor. Bizim gittiğimiz akşam canlı performans yoktu ama yine de keyifliydi.

Babylon'dan içeriye adım attığınız anda, atmosferin değişmesiyle birlikte sanki zamanda yolculuk yapmış gib hissedeceksiniz. Mozaik şamdanlar, Babil'in bahçelerini andıran amber ve otantik kokularla birlikte, sizi yaşamadığınız bir deneyimle tanıştırıyor. Burada yediğiniz harika lezzetler bir kenara, çalışan ekibin misafirperverliği ve Türk kültürünü yansıtması, sizi kendinizi evinizdeymiş gibi hissetmenizi sağlıyor.

Taze, doğal ve kaliteli ürünlerin kullanıldığı ev yapımı lezzetler, tabakların içeriğini olduğundan çok daha kaliteli bir hale getiriyor. Türk mutfağının vazgeçilmezleri olan çorbalar, mezeler, salatalar, et çeşitleri, deniz ürünleri ve herkesi düşünerek yapılan vejetaryen ürünler, menüyü oldukça zengin kılıyor.

Bu harika tabaklardan sonra, memleket özlemi çekenler, mutlaka ev yapımı baklavanın tadına bakmalı, ve tatlının ardından restorana has şarapların ve likörlerin yer aldığı bar menüsünü de incelemeli. Kimyon sevmeyenlere köfteyi önermiyorum zira fazlaca koyuyorlar. Adana kebap çok lezzetliydi benden söylemesi…