Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Boğazda yeni bir soluk…. Kırmızı ışıklar altında Ruby…
Boğazda yeni bir soluk…. Kırmızı ışıklar altında Ruby…
Sizi boğazın özlenilen yeni gece klübüyle tanıştırmak istiyorum. Bütün bir yaz boğaz yıkık dökük enkazlarla gerçekten ibretlik bir görüntüdeydi.
Ebru ERBERDİ
Gurme 19 Ağustos 2017 - 13:47

Yazın ortalarına doğru açılan Ruby boğazda eğlenceyi ne kadar özlediğimizi hatırlattı bize….Gece klübünün yanı sıra asıl mutfağı ile çok iddialı Ruby… İlk Nikki Beach'te gördüğümüz ahşap kayıklar üzerinde sushi konseptini burada da kendilerine uyarlayarak yapmışlar. Tattığım dragon roll gerçekten başarılıydı.

ebru-erberdi-ic

Bunun yanı sıra ortaya gelen çıtır ördek gerçekten çıtır çıtırdı. Menüyü özenle hazırladıkları çok belli… Dünya mutfağından yemeklerin yanı sıra Türk mutfağından da beğendili kuzu tandır çok lezzetliydi ve ağızda dağılıyordu. Yardımcı yemeklerden bezelye püresi gerçekten denemeniz gereken farklı bir tat… Et sevenler için pirzola da başka bir alternatif…

ebru-erberdi-ic-2

Tatlı ile aramın çok olduğunu söyleyemem ama tatlıları da gerçekten çok özenli… Hafif tatlı olarak krem karamel ve panna cottayı tavsiye edebilirim. Son dönemde gelen yabancı misafirlerimizi götürebileceğim mekan sayısı oldukça azdı. Ruby gerçekten boğaza yeni bir soluk oldu diyebiliriz… Başarılı işletmeci Ali Ünal yine boğazın en popüler yerini yarattı diyebiliriz üstelik çok tanıdık bir adres olan gençlik yıllarımızın geçtiği eski Angelique'in yerinde.

ebru-erberdi-ic-4
Etiketler