Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Carpaccio
Carpaccio
En iyi ve en taze malzemeler, İtalyan mutfağı geleneğine uygun bir şekilde hazırlanıyor ve seçiliyor.
Ebru ERBERDİ
Gurme 28 Mart 2016 - 09:55

Carpaccio, İtalyan mutfağındaki bir yemeğe verilen addır. Çiğ sığır etinin çok ince dilimlenmesiyle hazırlanan, aslında neredeyse İtalyan mutfağında çerez olarak adlandırılan bir İtalyan yemeğidir. Zeytin yağı, parmesan ya da karper peynir ile, ya da çam tohumu ile oldukça zengin bir lezzet haline dönüşür. Diğer et çeşitleri ve balık türlerine de aynı süreç uygulanabilir.

 

Bu harika lezzetten ilham alınarak Miami'de açılan bir restorandayız bugün, ismi Carpaccio. Miami'nin en güzel İtalyan restoranlarından birisi. Fine Dining konusunda oldukça başarılılar ve İtalyan mutfağını çok güzel yansıtıyorlar. Bal Harbour Shops'da yer alan restoran, lokasyonun sağladığı kalabalığı çok güzel kullanıyor ve müşterilerini özenle ağırlıyor. İtalyan mutfağını, hatırlanır ve özel kılmak için çalışan Carpaccio ekibi, sunduğu sosyal atmosfer ve seçkin menüsüyle, ziyaretçilerinin hem karnını doyuruyor hem de onlara göz banyosu yaşatıyor. Porsiyonlar Amerikan mutfağı ama lezzetler tam İtalyan…

SANKİ İTALYA’DA GİBİ…

En iyi ve en taze malzemeler, İtalyan mutfağı geleneğine uygun bir şekilde hazırlanıyor ve seçiliyor. Başlangıç ve yemek menüsü bir kenara, tatlı ve şarap menüsü, kendinizi sanki Miami'de değil de İtalya'nın harika bir kasabasındaymışsınız gibi hissetmenizi sağlıyor. Benim favorim dört peynirli pizza, burrata peyniri ve makarnaları… Daha light yemek isteyenlere ızgara somonu da şiddetle tavsiye ederim.

Haftada bir muhakkak geldiğim bu restoranda Cumartesi saat 18:00 den sonra inanılmaz bir kuyruk oluyor. Öncesinde oturmanızı tavsiye ederim… Tatile gelen Türkleri de burada görmeniz mümkün…