Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çocuklar için sağlıklı ve eğlenceli 3 tarif
Çocuklar için sağlıklı ve eğlenceli 3 tarif
Sevmediği bir besini ona nasıl yedirirsiniz? İşte çocuklarınızın sağlıklı besinleri abur cubur gibi zevkle yemesini sağlayacağınız eğlenceli tarifler...
Gurme 8 Kasım 2016 - 18:17

Sağlıklı besinlere burun kıvırıyorsa bu tarifler tam size göre. hayatikolaylastirir.com annelere ve çocuklara hem eğlenceli hem de sağlıklı 3 tarif verdi.

Eğlenceli Tabaklar – Uçak: Sadece iki adet soyulmuş muz, biraz kuru üzüm ve birkaç patlamış mısır kullanarak hazırlayabileceğiniz bu tasarım, çocuklar tarafından çok sevilecek! Annelerin çocuklarıyla mutfakta keyifli vakit geçirmesini sağlayacak bu eğlenceli tabak, uçak şekli verilen muza, kuru üzümden pencereler yerleştirilerek ve patlamış mısırdan bulutlar eklenerek hazırlanıyor.

ucak-muz

Eğlenceli Tabaklar – Baykuş: Baykuş şekli verilen yeşil elmaya renkli drajelerden göz ve havuçtan burun yaparak hazırlanan bu eğlenceli tabak, dal görünümünde susamlı bir çubuk krakerle süslenerek tamamlanıyor.

baykus-elma

Çocuklara Peynir Yedirme Yöntemi: Kırmızıbiberler üçgen şeklinde zikzak kesilerek peynirin sivri ucuna yerleştiriliyor. Tane karabiberler göz olacak şekilde tek tek peynirlerin üzerine diziliyor. Çubuk krakerler diğer iki uca kulak olacak şekilde diziliyor ve peynir sevmeyen çocukları bile etkileyecek sevimlilikte peynirden köpekler mutfakta kolayca hazırlanabiliyor

peynir