Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nisan ayı yeme–içme festivalleri
Nisan ayı yeme–içme festivalleri
Baharı doya doya yaşamak isteyenlere, Nisan ayı yeme-içme festivalleri...
Gurme 6 Nisan 2016 - 13:42

Yemek bloggerı Cem Karakuş, nisan ayı yeme-içme festivallerini yazdı…

Nisan ayı yeme içme anlamında yine çok hareketli geçecek. 01-30 Nisan arasında tam 7 şehirde 150'ye yakın restoranın katıldığı 7. Restoran Haftası 01-30 Nisan arasında devam edecek. 24 Nisan'da ise Time Out 101 Lezzet Festivali ile yeme içme tutkunkunları için ikinci bir festival olacak.

7. Restoran Haftası
Restoran haftası 03 Nisan Pazar günü Rahmi Koç Müzesi'nde Michelin yıldızlı İngiliz Şef Josh Eggleton, Thailand‘lı Şef Vatcharin Bhumichitr ve  İtalya‘nın Michelin yıldızlı, gastronomi dünyasının sembol kadın şeflerinden Cristina Bowerman ve Halat Restaurant by Divan‘ın şefi Faysal Üren kendilerine özgü hazırladıkları sokak lezzetleri ile 7. Restoran Haftası'na start verdiler. Festival'in bu seneki teması ise Sokak Lezzetleri.

01-30 nisan arasında Restoran Haftası'na katılan restoranlar menülerine ilave ettikleri ya da menülerinden zaten var olan ürünleri uyumlu bir şarap eşliğinde daha uygun fiyata sunarak Restoran Haftası için özel menüler tasarlıyorlar. Bu da hem tüketici için hem de işletmeler için daha çok trafik yaratacak faydalı bir sonuç ile tamamlanıyor. Hangi restoranların katıldığını bilmek istiyorsanız Listede restoranın adına tıkladığınızda etkinlik için hazırlanan menüyü ve fiyatları görebileceğiniz http://restoranhaftası.com internet sitesine bir göz atabilirsiniz.

Time Out 101 Lezzet Festivali
Time Out 101 Lezzet Festivali geçtiğimiz sene Sait Halim Paşası'nda hepimize kötü bir deneyim yaşatmıştı. Girişi aynı problem, içi ayrı problem, çıkışı ayrı problemdi. Bu kez yine 2013 ve 2014 yıllarında yapıldığı gibi Ortaköy Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleşiyor olması güzel bir gelişme. Festival'e katıalcak markalar henüz netleşmediği için net bilgi veremiyorum. Festivalin bilet fiyarlatı ise geçtiğimiz seneye oranla %36 artmış. Ben bunu olumlu buluyorum. Görünen o ki 190 TL (indirimli 172,9 TL) olan fiyatlar ile daha farklı bir kitlenin tercih etmesi beklenmiş. Bu sene geçtiğimiz sene kadar kalabalık olmayacağı güzel bir festival bekliyor bizi.

 

 

 

Son güncelleme: 13:44 - 06.04.2016
Gurme 6 Nisan 2016 - 13:42