Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ola
Ola
Christopher Camacho ve Carlos Castro adındaki iki şefin bir araya gelmesiyle, Latin Amerika’nın eşsiz lezzetleri, Miami’deki Ola Restoran’da buluşuyor.
Ebru ERBERDİ
Gurme 15 Mart 2016 - 15:08

Bu eşsiz gastronomik seyahata başlamak için ilk adımı eşsiz lezzetteki mojito ile başlayın. Ardından ikinci ve çok daha lezzetli adımınızı, dünyaca ünlü Ceviche ile atın. Tadı damağınızda kalacak bu ceviche'nin, her gün, her sabah, restoranın sahibi Brian Lieberman tarafından, balık pazarındaki tazecik balıklar arasından seçilerek hazırlandığının da altını çizeyim.

 

Başlangıç lezzetleri Pan Latin'in karakteristik lezzetleriyle başlıyor, İspanyol ve Karayip esintilerini tabağınıza taşıyor. Kendinizi, mojo hardalıyla süslenmiş çıtır domuz etine, barbeküde pişirilmiş dana bonfileye ya da ateşte pişirilmiş Florida süt mısırının ellerine bırakın. Bu lezzetleri bir arada gördüğünüzde ve tattığınızda, daha önce asla deneyimleme şansı bulamadığınız bir lezzet bütününü tatmış olacaksınız.

 ŞEHRİN EN GÜZEL MEKANINDA

Ola'nın sadece eşsiz yemek menüsü değil, keza şarap menüsü de iştah kabartıyor. Sommelier Albert O'Mahen tarafından özenle hazırlanan şarap seçkisinde Ola'nın en etkileyici şaraplarını bulacaksınız. İspanya, Güney Amerika ve dünyanın pek çok yerinden özenle seçilmiş şişeleri, Ola'nın usta sommelier'si, size tek tek anlatıyor olacak.

Eğer bunca lezzetli şeyden sonra, rotanıza Ola'yı eklediyseniz hemen ikinci aşamaya geçeyim; Ola, şehrin en güzel mekanlarından birinde yer alıyor. Sanctuary Hotel, James Avenue'de Ola'yı bulabilirsiniz. South Beach'in en lüks duraklarının arasında, Ola sizi kapılarını açmış bir şekilde bekliyor. Bu eşsiz mekanın çatı katındaki terasta, özel yemekler ve partiler düzenleyebileceğinizin de altını çizelim.