Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Whole Foods
Whole Foods
Muhteşem bir süpermarketle tanışmaya hazırlanın.
Ebru ERBERDİ
Gurme 10 Mart 2016 - 10:29

Amerika'ya gidenler bilir… İçinde bulabileceğiniz organik ürünler, vitaminler, taze meyve-sebze ve gözünüzün önünde taze taze pişen dünya mutfağından örnekler ile muhteşem bir süper markettir Whole Foods.

Marketin felsefesinden ve işleyişinden bahsetmek gerekirse, Amerika çok büyük bir yüz ölçümüne sahip olduğu için ürünleri eyaletlere ayırıp en tazelerini getirtiyorlar ve dağıtım her gün belirli merkezlerden yapılıyor. Ispanağın cinsleri, özellikle Türkiye'de son günlerde adını sıkça duyduğumuz kale burada en favori… Bu sağlıklı bitkinin cipsleri bile yapılıyor. Bunun yanı sıra baharatları hem çekilmiş hem de çekilmemiş olarak sunuyorlar ve siz arzu ettiginiz kadar satın alabiliyorsunuz. Yani Whole Foods'da sağlıklı beslenme ve yaşam adına her şeyi bulabilirsiniz. Bu arada sadece yemek değil Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlayan organik deterjanların her çeşidini burada bulmak mümkün…

Geçtiğimiz aylarda kolesterol için en iyi yağın üzüm çekirdeği yağı olduğunu duymuştum ve uzunca bir süre aramıştım. Son derece hafif olan ve uzmanların her yemeği ve salatayı yapmanızı önerdiği bu yağı Whole Foods'da bulabildim. Markette yok yok anlayacağınız…

BİTKİSEL KARIŞIMLAR BULUNUYOR 

Bence Whole Foods' da bulabileceğiniz en güzel şey, gözünüzün önünde kırıp içerisinde pipet yerleştirdikleri hindistan cevizi… Özellikle hamileler doğumdan önce son 1 ay neredeyse her gün gelip bu taze hindistan cevizi suyunu içiyorlar… Özellikle normal doğum yapacaklara şiddetle tavsiye ediyorum. Plasenta'ya çok faydası olduğunu bildiğimiz hindistan cevizi aynı zamanda suyunuzun temiz gelmesini de sağlıyor… Ben son 10 gün içmiştim ve faydasını da gördüm.

Bahsetmeden olmaz. Doktor Oz'un tüm bitkisel karışımlarının yer aldığı markette öğreneceğiniz çok şey var… Sadece vitamin bölümünde saatler geçirebilir, kendiniz için en doğru olana karar verebilirsiniz.

BEDENİMİZDEN ÖNEMLİ HİÇBİR ŞEY YOK

Amerika'nın pazarlama ve reklam konusunda açık ara önde olduğu günümüzde Whole Foods'da kendine şöyle bir motto yaratmış; Bedenimizden önemli hiç bir şey yok! Her insanın bir anda dikkatini çekeceği bu felsefe ile Whole Foods kendine ve yaşamına dikkat etmek isteyen Amerikalıları bir anda tavlamış.

Pastane ürünlerinden yemeklerde kullandığınız baharatlara kadar her şeyin birinci kalite olduğu Whole Foods'un bir diğer müşteri kitlesi ise spordan çıkıp, evde yemek yapmak istemeyen, dünya mutfağına düşkün zinde insanlar.

Bu arada size küçük bir tüyo; eğer eve alışveriş yapacaksanız muhakkak makineden çekilen o harika kakaolu yer fıstığı ezmesini de atın sepete… Yer fıstığı kalorilidir ama unutmayın ki inanılmaz faydalıdır…

Önümüzdeki günlerde de Whole Foods'da deneyimlediğim yeni ürünleri de sizinle paylaşacağım.

Sağlıklı kalın…

Son güncelleme: 10:36 - 10.03.2016