Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yalıkavak Çarşı
Yalıkavak Çarşı
Yalıkavak denince akla nostaljik minik çarşısı gelir. Marinadan sonra eski popülerliği kalmadı deseler de bence dokusu itibariyle kendinizi gerçekten eski Bodrum’da hissettiğiniz bir yer…En güzel tarafı yazın mekanların çok el değiştirmemesi…
Ebru ERBERDİ
Gurme 28 Temmuz 2017 - 13:02

Fiyatları da Yalıkavak çevresi ve Palmarina'dan çok daha uygun.. Çarşı içi genelde çok sıcak olduğu için güneş battıktan sonra gitmenizi tavsiye ederim.

kavakli-kofteci

Senelerdir lezzetinden ödün vermeyen Kavaklı köftecisi adeta çarşının buluşma noktasıdır. 27 yıl önce açılan, öğlen ve akşam her daim dolu olan Kavaklı köftecisi kışın bile çarşının en hareketli restoranıdır. Ince ve parmak şeklinde olan köfteler kömür ateşinde kurutulmadan sulu sulu pişiyor. Yalıkavak'a gelenler burayı muhakkak denemeliler diyorum ve bir başka köfteciye geçiyorum.

saraybosna-kofteci

Memleketim olması sebebiyle Saraybosna köftesi yani ‘çevap çiç’ benim için dünyanın en güzel köftesi lakin bu her yerde aynı lezzette olacak değil ama Yalıkavak çarşıdaki Saraybosna köftecisi hiç fena değil. Bu köftenin en önemli özelliği sadece etten yapılıyor olması.. Burada elma tatlısını da denemeniz tavsiye ederim.

pasa-doner-ic

Paşa döner çarşının öğlen servisinde sirkülasyonu en fazla işletmesi…Meşhur tombik sandeviçinin ekmeğini kendi yapıyor. Bodrum'un heryerinden döneri tatmaya geliyorlar.

cardakli

Çarşıda balık yemek isterseniz Çardaklı iyi bir seçim olabilir. Mezeleri ve servisi başarılı ve fiyatları da son derece uygun…Kızartma balık siparişinizde fazla yağ çektirtmemelerine dikkat ederseniz uygun fiyatlara güzel bir gece geçirebilirsiniz…  Yalıkavak'taysanız çarşıda sizin için seçtiğimiz lezzet duraklarına uğrayabilirsiniz….

Son güncelleme: 13:03 - 28.07.2017