Reklamsız Sözcü

Zuma

Şehrin göbeğinde harika bir manzaraya sahip Zuma, ünlü şef Rainer Becker’in yarattığı şaheserlerle, harika bir ziyafet sunuyor.
Ebru ERBERDİ
09:1528 Nisan 2016
Zuma
Şehrin göbeğinde harika bir manzaraya sahip Zuma, ünlü şef Rainer Becker’in yarattığı şaheserlerle, harika bir ziyafet sunuyor.

Dünyanın pek çok yerinde şubesi olan, ve özellikle Londra'daki repütasyonuyla tüm dünyaya adını duyuran Zuma'nın Miami şubesinden herkese merhaba. Tüm dünyada adından söz ettiren japon mutfağı ustası Zuma'yı, eğer İstanbul şubesinde ziyaret etme şansına sahip olduysanız, Miami'deki şubeyi ziyaret etmek için biraz daha heyecanlanacaksınız. Şehrin göbeğinde harika bir manzaraya sahip Zuma, ünlü şef Rainer Becker'in yarattığı şaheserlerle, harika bir ziyafet sunuyor.

Modern Japon mutfağını ABD'nin en güzel şehirlerinden birinde deneyimlemek, başlı başına bir macera halini alıyor. Japon kültürüne has akşam yemeği tarzı Izakaya, Zuma'nın vazgeçilmez özelliği ve aynı gelenek Miami'de de devam ediyor. Tempura (kızartma) kerevit, morina balığı, kadayıflı karides favorilerim arasında.

Özellikle yemeğin üstüne tadına bakabileceğiniz yeşilçaylı muzlu kek, damak tadınızı değiştirecek cinsten. Hele bir de nereli olduğunuzu sorduklarında Turkuz dediğimiz zaman sahibinin de Türk olması son derece gurur verici…

 

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp