Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hayvan deneylerine sen de “Dur” de!
Hayvan deneylerine sen de “Dur” de!
Hayvan deneylerine karşı savaşan bir güzellik markası, başlattığı ‘Forever Against Animal Testing’ yani ‘Daima Hayvan Deneyine Karşı’ adlı kampanyasıyla ses getiriyor. Hayvanların güzellik uğruna kullanılmasına bir son vermek isteyen marka, 1989’da İngiltere’de başlattığı kampanyayı bu sene dünya çapında yürüterek deneyleri sonsuza dek yasaklamayı amaçlıyor.
Güzellik 15 Haziran 2017 - 11:53

Dünya üzerindeki ülkelerin yüzde 80'i kozmetik sektörünün ürün ve içeriğiyle ilgili hayvanlar üzerinde deney yaptığını ve buna karşı tüm dünyayı kapsayan bir yasa olmadığını biliyor muydunuz? Hatta her yıl dünya çapında 500 binden fazla hayvanın deneylerde kullanıldığını ve güzellik uğruna zarar gördüklerini…
1496654075_gorsel_01İşte tam da bu noktada, The Body Shop, hayvanlar üzerinde yapılan kozmetik deneylerini, dünya çapında sonsuza dek yasaklanmasını istiyor. 1989 yılında dünyanın en uzun süreli ve en saygı gören hayvanları koruma organizasyonu Cruelty Free International ile başlattığı kampanya ile hayvan deneylerine karşı savaşan ilk küresel güzellik markası oldu.
1496654047_gorsel_0228 yıldır yürüttüğü çalışmalarla adından söz ettiren marka, şimdi de herkesi elele verip bu zulme bir dur diyor.

HEDEF 8 MİLYON İMZA

Deneylerin yasaklanması için imza kampanyası başlatan marka, 8 milyon imza hedefi koydu.
shutterstock_1045893651 Haziran’dan itibaren mağazalarda da imza verebileceğiniz, şimdiye kadar ki hayvan deneylerini durdurmak için yapılmış en büyük kampanya eğer istenilen hedefe ulaşırsa Birleşmiş Milletler'i hayvanlar üzerinde yapılan deneyleri her yerde ve sonsuza dek bitirecek bir anlaşma yapmaya davet edecek. Siz de deneylere “Dur” demek istiyorsanız https://www.thebodyshop.com/ban-animal-testing adresinden imza verebilirsiniz.
shutterstock_124776448